منوی سایت
مروری بر گذشته

شاسی بلندهای برتر 2012

جهانی‌ها -> خودرو

 

شاسی بلندهای برتر 2012

میانگین وزن خودرهای مورد بررسی در این مقاله 2,391 کیلوگرم  و میانگین قدرت موتورشان 519 اسب بخار  است. قیمت میانگین این شاسی بلندها 103,999 دلار  آمریکاست. در بین این خودروها، پورشه کاین توربو با رنگ زرد، زیبایی خاصی دارد. این پورشه 500 اسب بخار نیرو تولید می کند. مرسدس بنز ML63 دارای 550 اسب بخار قدرت است و در بین این شاسی بلندها تنها خودروی دارنده نشان “AMG”  است.

 

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

جیپ گرند چروکی SRT8 طراحی مجدد کاملی داشته، که شامل سیستم تعلیق تجدید نظر شده، ساختار بدنه سخت تر، 50 اسب بخار نیروی بیشتر، دنده تعبیه شده در فرمان و کاپوت شیار داری برای خروج گرما می شود. همچنین، اگزوزهای وسطی جیپ به دو اگزوز راست و چپ تبدیل شده اند.

پورشه کاین توربو این امیدواری را داد که بتواند نتایج بهتری نسبت به سال 2010 به دست بیاورد. این کاین نسل دوم بدنه ای جدید دارد و از هر زاویه ای که به آن نگاه کنیم نسبت به پورشه مدل قبلی، کمتر پف کرده است. این پورشه دارای سیستم حرکتی تازه ای بوده و همچنین دارای طراحی داخلی کاملا جدیدی است که از بسیاری جهات شبیه به طراحی پانامرا است. این مدل از مدل Turbo S 2010 به میزان 63 کیلوگرم سبک تر می باشد.

 

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

به نظر بی ام و X5M قابلیت تکرار عنوان قهرمانی خود را دارد. این بی ام و، امکان کار و تجربه با آخرین ورژن سیستم الکترونیکی آی درایو “iDrive” این شرکت و سیستم حرکتی دو دیفرانسیله را به ما می دهد. اما تمام چیزی که همه ما در سر داریم، رانندگی با موتور 555 اسب بخاری بی ام و بود که در 4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد. این مدت زمان از استون مارتین ونتج دوازده سیلندری نیز سریعتر است. این خودرو 2,399 کیلوگرم وزن دارد و از یک باربند براق 100 دلاری نیز بهره می برد.

جیپ گرند چروکی 2012 SRT8

جیپ در این رقابت، میان رقبایی است که قیمت پایه 6 رقمی دارند، که اصلا عادلانه نیست. امیدوار بودیم که جیپ بتواند همانند اختلاف قیمت 34,160 دلاری که با برنده این رقابت دارد، در مصرف سوختش هم به صرفه باشد. البته این چنین نبود و باز هم می توان گفت که جیپ بسیار پر خرج است و مصرف سوخت بالایی دارد.

 

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

بسته رفاهی اختیاری 4,495 دلاری جیپ عملا بی استفاده است و در طراحی داخلی باز هم از سطوح سخت و محکم و اندازه های بحث برانگیز استفاده شده است. فرمان جیپ به اندازه چوب بیس بال قطر دارد. در SRT8 هر چیزی سرجای معمول خودش است. فرمان پذیری این جیپ پنج دنده جالب نیست و در دنده دوم دور موتور پایین است و در دنده سوم دور موتور بسیار بالاست. دنده های جیپ با چنان سرو صدایی عوض می شود که نباید به دوام طولانی این جعبه دنده امیدی داشت. البته حداقل، دنده ها سریع عوض می شوند. حرکت بدنه خودرو برخی اوقات غیرعادی است، جیپ فرمان پذیری کندی دارد و ترمزها هم عملکرد خوبی ندارند. بعضی از رانندگان این خودروی آزمایشی، یک یا دو بار پرش جلوی ماشین را تجربه کرده اند. در سربالایی ها هم تقریبا رانندگی نرمال داشتن غیر ممکن است و در پیچ ها هم یا خودرو قدرتی ندارد یا به یکباره با تمام قدرت حرکت می کند.

 

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

طراحی داخلی جیپ در حد و اندازه دیگر رقبای قدرتمندش نیست، البته قیمت کمتری دارد. این خودرو همانند فرمانش چاق به نظر می رسد. نه تنها موتور جیپ گرند چروکی بیشترین گشتاور را تولید می کند، بلکه در سرعت 112 کیلومتر در ساعت با تمام قدرت سر و صدای زیادی به پا می کند. موتور V8 تنها موتور این رقابت است که صدای موتور باشکوه شورلت کوروت را تولید می کند.

پورشه کاین توربو 2012

قیمت پایه پورشه توربو 108,075 دلار آمریکاست. اگر زمانی خواستید متنی خنده دار مطالعه کنید، دفترچه امکانات اختیاری پورشه را بخوانید که در آن قیمت رنگ سفارشی زرد شنی 3,140 دلار و ترمز های سرامیکی 8,840 دلار و رکاب ضدزنگ در خودرو 1,100 و استریو های شرکت Burmester به ارزش 3,990 دلار ذکر شده است. البته حتما شما سوئیچی همرنگ پورشه خود می خواهید که 335 دلار قیمت دارد.

لاستیک های گران قیمت پورشه به محض ورود به جاده های کوهستانی و خارج از شهر ازبین می روند. با داشتن کمترین مرکز ثقل و ترمزهای خوب، پورشه کنترل و فرمان پذیری خوب خودش را به رخ رقبا می کشد. سر پیچ ها، ترمز ها عملکرد بسیار مناسبی نشان می دهند. در اینجا بی شک برنده بهترین کنترل و فرمان پذیری از آن پورشه است.

 

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

صندلی های عقب خودرو کمترین راحتی را به ارمغان می آورند و فضای بسیار کمی در صندلی های عقبی و جلویی وجود دارد. البته صندلی های عقبی را می توان 6 سانتی متر به جلو کشید که دراین حالت می توان پشت صندلی های عقبی را 6 درجه خواباند. پورشه کاین در هر 100 کیلومتر 18 لیتر بنزین مصرف می کند. طراحی چراغ های پشتی پورشه کوتاه و شیاردار است. برای کار با دکمه های پیانوگونه روی کنسول نیازبه تمرین و کسب مهارت دارید. استفاده از دکمه های شیک دنده پورشه در مسابقه سرعت، کار بسیار سختی است.

 

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

در نهایت باید گفت، رانندگی با پورشه زرد، کاری بسیار سرگرم کننده است، صدای اگزوز نیز حس خاصی به شما می دهد. این پورشه توانایی یدک کشیدن 3,500 کیلوگرم را دارد و در تست ها به سرعت 275 کیلومتر در ساعت رسیده است.

مرسدس بنز ML63 AMG 2012

این خودرو پرچمدار سری M شرکت بنز است و با قیمتی معادل 95,865 دلار باید هم پرچمدار باشد. البته از طرفی باید گفت که خریداران این خودروی دارنده نشان AMG، متوسط درآمد سالیانه ای بالغ بر 430,000 دلار دارند. دو نوع ML63 وجود دارد. مدل پایه تنها 518 اسب بخار نیرو تولید می کند. اما اگر شما خودرو را به همراه بسته عملیاتی 6,550 دلاری AMG خریداری کنید، قدرت موتور به 550 اسب بخار افزایش می یابد.حداکثر سرعت 280 کیلومتر در ساعت است.

در حال حاضر به لطف درخواست بازار نیوجرسی آمریکا، تمامی بنزهای ML63 دارای طراحی بسته استاندارد بنز هستند. طراحی خودرو تماما از چرم است. هر سطح قابل لمسی از خودرو را که دست می زنید ساخته شده از چرم گاو، چرم براق و یا چرم نفیس. خودرو بسیار آرام و بی سرو صداست و در حرکت با سرعت 112 کیلومتر در ساعت، دربین رقبای خود کمترین صدا را تولید می کند. طراحی داخلی ML63 بمباران موفقی از چرم است.

 

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

مرسدس ML63 سه حالت مختلف رانندگی دارد. صرف نظر از اینکه چه مدلی را انتخاب کرده اید، حرکت خودرو سخت شروع می شود اما بسیار کنترل شده صورت می گیرد و عوض کردن دنده ها مانند حرکت عقربه های ساعت بسیار دقیق و سریع انجام می شوند. در حالت اسپرت و دنده دستی، خودرو دور موتور را در هنگام دنده معکوس دادن هماهنگ می کند. دنده عوض کردن باوجود اینکه پاهایتان هیچ کاری در این پروسه انجام نمی دهد، هنوز هیجان انگیز است. هیچ خودرویی با موتور توربو را به خاطر نداریم که توانسته باشد این همه قدرت را این چنین خطی و یکپارچه به کار گیرد.

 

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

تقریبا همه چیز این خودروی شاسی بلند کامل است، به جز کنترل و قدرت فرمان پذیری خودرو در پیچ ها. زمانی که خودرو به بالاتر از هفت دهم قدرت خود می رسد، راننده را از صدای چرخ ها، موتور ماشین و حتی کمک فنرها جدا می کند و هیچ صدایی درون اتاق خودرو شنیده نمی شود. با این حال در این گروه بنز ML63 با داشتن صندلی های جلویی بسیار خوب و صندلی های عقبی با فضای مناسب، راحت ترین خودرو میان رقباست.

بی ام و X5M

با نگاهی به جلوی بی ام و X5M، رادیاتور و خنک کننده های داخلی اش به یاد سیستم های صنعتی تهویه هوای برج های بزرگ می اندازد. اما زمانی که سه یا چهار بار، پشت سرهم از سیستم کنترل کشش حرکتی بی ام و با قدرت 555 اسب بخار استفاده می کنید، چرایی وجود این سیستم خنک کننده را متوجه می شوید.

 

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

در این گروه، هیچ یک از خودروها توانایی تکرار رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت را در 4 ثانیه ندارند و نمی توانند 400 متر را همانند بی ام و در 12.5 ثانیه طی کنند. هیچ خودروی شاسی بلندی، قدرت سیستم ترمز X5 را ندارد و هیچ کدام با فشار داده شدن یک دکمه، تمامی شش دنده را به شکل خودکار عوض نمی کنند. همچنین هیچ کدام از این خودروهای شاسی بلند، در دورموتور پایین قدرت نیروی گشتاوری بی ام و را ندارند. طراحان داخلی خودرو، 2.12 متر مکعب فضا برای صندلی جلو فراهم کرده اند.

 

ماشین شاسی بلند,شاسی بلند‌ های برتر 2012

در بزرگراه ها بی ام و همانند یک لوکوموتیو قدرتمند عمل می کند و در سربالایی تپه ها با غرش موتور فوق العاده به خوبی درس پس می دهد. در حالت اسپرت، انتقال قدرت به چرخ ها همیشه در بهترین دنده انجام می شود و باید گفت که همه مسیرهای قابل تصور در برابر بی ام و از پیش شکست خورده اند. طراحی داخلی ساده X5M احساس راحتی و داشتن فضای مناسبی را به شما القا می کند. بایداعتراف کرد، مهندسین بی ام و بهترین انتخاب ممکن را برای خریداران فراهم آورده اند.

در این مقایسه اجمالی بی ام و X5M با در نظر گرفتن همه جوانب جایگاه اول را از آن خود کرد، اما به نظر شما، اگر فقط از نظر ظاهری یکی را برنده انتخاب می کردیم، کدامیک شایسته کسب این عنوان بود؟

همچنین ببینید:

منبع: 1car.ir

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network