منوی سایت
مروری بر گذشته

عکس‌ها و خبرهای از طوفان تهران

pic233_www.jahaniha.com_

شمال شرق استان تهران از سه شهرستان پردیس، دماوند، فیروزکوه تشکیل شده است، این سه منطقه اغلب تحت تأثیر تغییرات جوی پایتخت قرار می گیرند و پس از ساعتی از وقوع باد و طوفان می توان پدیده مشابه را در این نواحی نیز مشاهده کرد.

شهرستان پردیس یا همان بخش مرکزی تهران سابق، یکی از پر جمعیت‏ ترین مناطق مسکونی شرق استان تهران محسوب می‏ شود.

این شهرستان تازه‏ تأسیس با مساحت یک هزار و 378 کیلومتر مربع از 55 آبادی، روستا، نواحی کارگاهی، مناطق زراعی، دو شهر پردیس و بومهن و دو بخش جاجرود و بومهن تشکیل شده است.

محدوده جغرافیایی شهرستان پردیس از روستای “تلو” در “سرخه‏حسار” آغاز شده و تا انتهای بخش بومهن ادامه دارد.

شهرستان 200 هزار نفری پردیس با شهرستانهای دماوند، شمیرانات و پاکدشت دارای مرز مشترک است.

پردیس، مرکز شهرستان پردیس نیز در فاصله 17 کیلومتری پایتخت و دامنه رشته کوه‏ های البرز قرار گرفته است که طبق طرح جامع، تا 600 هزار نفر را در خود پذیرا خواهد بود.

شهرستان دماوند به عنوان دیگر منطقه شمال شرق استان تهران با مساحتی حدود ۱۸۸ هزار هکتار در محدوده شهرستانهای فیروزکوه، آمل، ورامین، گرمسار و پردیس قرار دارد که متوسط ارتفاع آن از سطح دریا حدود دو هزار متر است.

طبق نتایج سرشماری سال ۱۳۸۵مرکز ملی آمار ایران تعداد 27 هزار و 418 خانوار شامل 96 هزار و 860 نفر در این شهرستان سکونت دارند.

دیگر خطه شرقی استان تهران فيروزكوه نام دارد، این شهرستان در منتهی اليه شمال شرق استان تهران و در طول و عرض جغرافيايی 52:46 و 35:28 واقع است.

اين شهرستان از شمال و شرق به استان مازندران، از جنوب و جنوب شرقی به استان سمنان و از غرب به شهرستان دماوند محدود می شود و بر اساس اطلاعات سرشماری سال 1385 جمعيت این شهرستان 39 هزار و 284 نفر بوده است كه 15 هزار و 124 نفر ساكن مناطق روستايی و 24 هزار و160 نفر دیگر ساكن مناطق شهری زندگی می کنند.

طبق اطلاعات واصله و پیگیریهای خبرنگار مهر، این طوفان 70 کیلومتر در ساعتی هیچگونه خسارت جانی و مالی تا این لحظه به بار نیاورده است.

گفتنی است، در دو روز اخیر نیز طوفانهایی با سرعت مشابه، شرق استان تهران را درنوردیده که آنها نیز خوشبختانه خسارتی برای مردم سه شهرستان پردیس، دماوند و فیروزکوه به بار نیاورده اند.

عکس‌های طوفان تهران

pic233_www.jahaniha.com_1

عکس‌های طوفان تهران

pic233_www.jahaniha.com_2

عکس‌های طوفان تهران

pic233_www.jahaniha.com_3

عکس‌های طوفان تهران

pic233_www.jahaniha.com_4

عکس‌های طوفان تهران

منبع : خبرگزاری مهر

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

یک پاسخ به “عکس‌ها و خبرهای از طوفان تهران”

  1. کوروش کبیر گفت:

    در عکسها اثری از طوفان نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network