منوی سایت
مروری بر گذشته

خبرهای از توقف سریال حریم سلطان

harim-soltan_www.jahaniha.com_

پس از دستگیری دوبلورهای سریال «قرن با شکوه» مشهور به «حریم سلطان» در ایران، این سریال ماهواره ای دیشب پخش نشد و به نظر می رسد این سریال در پخش با مشکلاتی مواجه شود. به گزارش آخرین به نقل از سینماپرس، با اعلام خبر دستگیری دوبلورهای سریال تلویزیونی «حریم سلطان» در ایران دیشب این سریال از شبکه ماهواره ای پخش نشد.

در حالی که یکی از دلایل جذب مخاطب ایرانی به این سریال، دوبله مناسب آن در مقایسه با دیگر سریال هایی است که در شبکه های ماهواره ای پخش می شود، تعدادی از صداپیشگان مجموعه «حریم سلطان» و به خصوص صداپیشه شخصیت «سلطان سلیمان» مدتی پیش در ایران دستگیر شده و به زندان منتقل شده اند.

در پی انتشار این خبر روز گذشته سینماپرس انجمن گویندگان فیلم ها هم اعلام کرده اند که دوبلورهای سریال «حریم سلطان» هیچ ارتباطی با این انجمن نداشته و به صورت خصوصی فعالیت می کردند.

بنابر این گزارش، با اعلام خبر دستگیری دوبلورها، احتمال پخش «حریم سلطان» بدون دوبله و با زیرنویس فارسی و یا به زبان اصلی می رود و این سریال هم که به صورت یک روز در میان و در روزهای زوج پخش می شد، از این به بعد به صورت هفتگی پخش خواهد شد.

مجموعه «حریم سلطان»، یکی از مجموعه های ماهواره ای است که طی مدت نمایش توانسته مخاطبان بسیاری را جذب کند اما در حقیقت حتی در کشور ترکیه نیز به دلیل تحریف تاریخ مخالفان بسیاری داشته است. این سریال که با دوبله فارسی در یکی از شبکه های ماهواره ای نمایش داده می شود، داستان حکومت «سلطان سلیمان» یکی از پادشاهان عثمانی را روایت می کند که درگیر مسائل روزمره کاخ است.

این سریال پرهزینه ترین سریال ساخت ترکیه است که طراحی صحنه و لباس آن مورد توجه قرار گرفته اما روایت ضعیف داستانی در کنار عدم تطبیق آن با واقعیت واکنش های زیادی را خصوصا از طرف دولت ترکیه در پی داشته است.

چندی پیش هم خبر توقف ضبط و پخش سریال در ترکیه منتشر شد اما پس از وقفه ای چند روزه دوباره ادامه یافت.

این سریال همزمان با پخش از تلویزیون کشور ترکیه، در کشورهای دیگری هم پخش می شود و شبکه «جم تی وی» این سریال را با تاخیر نسبت به پخش اصلی نمایش می دهد.

گفتنی ست، چندی پیش در یکی از سایت های سینمایی خبری مبنی بر وجود دفتر شبکه «جم تی وی» در یکی از مناطق شمالی تهران منتشر شده بود که این شبکه را متعلق به یکی از خانواده های سرمایه دار تهرانی اعلام می کرد.

بنابراین خبر دفتر این شبکه بدون هیچ مزاحمتی در ایران به فعالیت برای این شبکه ماهواره ای می پرداخت که این اولین واکنش ها به فعالیت های این دفتر به حساب می آید.

منبع : ایران تراک

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network