منوی سایت
مروری بر گذشته

قیمت مسکن ویژه تهران

news35_www.jahaniha.com_

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، فریبرز واحدی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران بازدید کننده از سایت مسکن ویژه (تهرانسر) افزود: از نیمه دوم سال 89 تهرانسر به عنوان اولین محله تهران برای اجرای طرح مسکن ویژه انتخاب و طراحی و مقدمات و مجوز از مراجع ذیصلاح به تدریج اخذ شد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال 90 تاکنون مراحل اجرای این سایت وارد فاز عملیاتی شد و امید است در سایر نقاط تهران نیز پس از بررسی‌های لازم و تأیید و اخذ مجوزهای قانونی طرح مزبور در سطحی گسترده‌تر عملیاتی شود.

واحدی تأکید کرد: در طراحی‌های اولیه برای ساخت مسکن ویژه در تهرانسر قرار شد  4 تا 5 هزار واحد مسکونی احداث شود که بعد از بازدیدها و برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر به جهت قرار گرفتن این واحدهای مسکونی در مسیر خطوط هوایی، ساختمانها از برج 15 طبقه به پنج طبقه تبدیل و تعداد واحدهای مسکونی کاهش یافت.

 

*100 واحد مسکونی هنوز معارض دارد

 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر برای ساخت 2600 تا 2700 واحد مسکونی برنامه ریزی شده است که 100 واحد مسکونی آن هنوز معارض دارد و دنبال رفع این مشکل هستیم.

* طراحی گازرسانی مسکن تهرانسر از 10 روز دیگر

وی با بیان اینکه مساحت کلی سایت تهرانسر حدود 35 هکتار است که از این میزان 15 هکتار زیر ساخت و ساز رفته است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بحث‌های زیرساختی در حال انجام است و تا 10 روز دیگر طراحی گازرسانی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: برای نصب انشعاب آب نیز شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرده است که آب محدوده تهرانسر کفایت اهالی را نمی‌کند و قطعی آب نیز در گاهی اوقات رخ می‌دهد.

واحدی اضافه کرد: شرکت آبفا اعلام کرد که شرایطی را فراهم کنید که آب مسکن ویژه تهرانسر از محدوده اتوبان تهران- کرج از طریق لوله‌گذاری منتقل شود که مطمئنا این موضوع هزینه‌هایی را دربرخواهد داشت.

* 1868 نفر احراز شرایط نهایی متقاضیان

واحدی با بیان اینکه از امروز متقاضیان مسکن ویژه تهران می‌توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت این واحدها و حتی ثبت‌نام به سایت‌ مسکن ویژه تهرانسر مراجعه کنند گفت: در حال حاضر 1868 نفر از متقاضیان احراز شرایط شده‌اند.

وی ادامه داد: فاقدین مسکن و سرپرست‌های خانوار، متأهل، دارای حداقل 5 سال سابقه سکونت مستمر و فاقد سابقه استفاده از تسهیلات دولتی در سنوات گذشته می‌توانند برای ثبت‌نام مسکن ویژه تهران اقدام کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران خاطر نشان کرد: متقاضیان باید پس از مراجعه به بانک مسکن و درخواست افتتاح حساب با واریز مبلغ  20 میلیون تومان برای مسکن ویژه تهران مدارک لازم را به صورت الکترونیکی و با مراجعه به سایت ثبت‌نام اینترنتی این مدارک را ارائه و پس از تأیید مدارک، قسط دوم 20 میلیون تومانی را واریز کنند.

وی افزود: سررسید 20 میلیون تومانی قسط سوم اول خرداد ماه 92 و سررسید قسط چهارم اول شهریور ماه 92 است.

به گفته وی، قسط پنجم پرداختی همان 30 درصد ارزش قیمت کارشناسی شده زمین خواهد بود و الباقی قیمت تمام شده واحد مسکونی به صورت اقساط ماهانه 10 تا 12 ساله به مبلغ هر قسط یک میلیون تومان خواهد بود.

وی تأکید کرد: قیمت تقریبی تحویل واحدهای مسکونی ویژه (تهرانسر) 250 میلیون تومان است که 130 تا 150 میلیون تومان را در طول یک سال پرداخت و مابقی قیمت زمین در طول 12 سال از متقاضیان دریافت می‌شود.

 

*پیمانکاران مصالح بخرند تا به افزایش قیمت احتمالی نخورند

 

وی در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه چه تضمینی وجود دارد که اگر نرخ ارز مجددا افزایش یابد پیمانکاران باز هم تقاضای افزایش قیمت واحدهای مسکونی ویژه را نکنند، گفت: ما به پیمانکاران اعلام کرده‌ایم که مصالح ساختمانی مورد نیاز را خریداری و در انبارهای خود نگه دارند تا هرگونه افزایش احتمالی قیمت مصالح شامل حال آنها نشود.

وی با تاکید بر اینکه قیمت ساخت مسکن ویژه تهران افزایش نمی یابد تصریح کرد: مسکن ویژه بر اساس آورده متقاضی تامین شده است و قیمت ها در ساخت آن از مرز متری 500 تا 600 هزار تومان بالاتر نمی رود.

 

*پیمانکاران ساخت مسکن ویژه تهران 3 ماه از برنامه زمان‌بندی عقب هستند 

 

وی ادامه داد: پیمانکاران ساخت مسکن ویژه تهران 3 ماه از برنامه زمان‌بندی عقب هستند اما طبق برنامه‌‌بندی مقرر شده واحدهای مسکونی تهرانسر به صورت محله به محله از اواخر خرداد ماه واگذار شود.

 

*خرید و فروش مسکن ویژه تهران ممنوع

 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا خرید و فروش مسکن ویژه تهران بلامانع است یا خیر؟ گفت: خرید و فروش مسکن ویژه تهران ممنوع است چرا که بعد از اتمام اقساط که 10 تا 12 سال به طول می‌انجامد سند مالکیت به نام متقاضی صادر خواهد شد.

واحدی ادامه داد: بعد از اینکه افراد اقساط خود را پرداخت کردند می‌توانند با دریافت سند مالکیت واحد مسکونی خود را به فروش برسانند.

 

*اقساط را ندهند حذف و فرد دیگری جایگزین می شود

 

وی تصریح کرد: افرادی که نتوانند اقساط 20 میلیونی خود را در زمان مقرر به موقع پرداخت کنند از سیستم حذف و افراد دیگری جایگزین آنها می‌شوند.

*افتتاح مسکن مهر استان تهران

 

واحدی در خصوص افتتاح مسکن مهر استان تهران اظهار داشت: حدود 403 هزار واحد مسکن مهر در استان تهران وجود دارد که از این تعداد در سال 91 ، 93 هزار واحد به متقاضیان تحویل داده شد که با در نظر گرفتن 150 هزار واحد افتتاح شده در سالهای گذشته در مجموع به 243 هزار واحد می رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به هدفگذاری ساخت 9 هزار واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر اظهار داشت: در نیمه اول امسال بخش عمده ای از این واحدها تحویل داده می شود و تاکنون بیش از 53 هزار واحد به متقاضیان تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه تا شهریورماه امسال اغلب واحدها در شهرهای بعدی تحویل متقاضیان می شود گفت: بیش از 50 درصد واحدهای مسکن مهر در پردیس امسال تحویل داده می شود و مابقی آن برای سال بعد به اتمام می رسد.

انتهای پیام/ک

منبع : خبرگزاری فارس

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network