منوی سایت
مروری بر گذشته

تصاویری از بازیگران زن در جشنواره خارجی پنهانی

pic281_www.jahaniha.com_

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،این جشنواره که اولین دوره آن سال گذشته در شهر مونترآل کانادا برگزار شده بود امسال در دومین گام خود  در کالج پارک در حومه واشنگتن برگزار شد تا انستیتو مطالعات زبان فارسی دانشگاه مریلند برپایی آن را برعهده بگیرد.

دومین جشنواره سینمای پنهان شاهد دو مهمان ویژه از ایران بود . فاطمه معتمد آریا و افشین کتابچی بازیگران شناخته شده سینمای ایران که خانم معتمد آریا به عنوان داور جشنواره هم بود . معتمدآریا سینما را بهترین سفیر برای فرهنگ کشورها اعلام کرد و استفاده از زبان سینما برای بیان فرهنگی در بخشی از دانشگاه که به زبان فارسی توجه دارند را بسیار با ارزش دانست .

وی ادامه داد : “موضوعات متنوعی که از مسائل یک روستا گرفته تا جشنواره های دانش آموزی دفاع مقدس را شامل می شد و بدون هیچ تعصبی انتخاب شده بودند و هر کدام از فیلمها یک دید، یک شناخت و یک لحظه از ایران را نمایش می داد و برایم جالب بود که در بخشی از دانشگاه که فارسی زبانند فیلمهایی را انتخاب می کنند که گویشهای مختلف و شکل های متفاوتی از فرهنگ ایرانی در آن هست و همه اش هم قابل احترام است.

اما مهمتر از حضور این دو بازیگر در جشنواره ، روند رو به رشد حضور بازیگران ایرانی در فستیوال های خارجی است که در اکثر موارد باعث ایجاد ناهنجاری های بزرگی می شود . نکته ی بعدی خود برپایی چنین جشنواره هایی هست که به قول مسئولان آن ” سینما یکی از بهترین راه هایی است که می‌تواند فرهنگ یک مملکت و چیزهایی را که معمولا در اخبار دیده نمی‌شوند ارائه کند ” . یقینا زمانی که دولت مردان آمریکا به هر روشی سعی در ایران هراسی دارند ، چگونه به این آسانی حاضر می شوند که جامعه دانشگاهی و اندیشمندانشان با ایران واقعی بیشتر آشنا گردند ؟

عکس‌های بازیگران زن در جشنواره خارجی پنهانی

pic281_www.jahaniha.com_1

عکس‌های بازیگران زن در جشنواره خارجی پنهانی

pic281_www.jahaniha.com_2

عکس‌های بازیگران زن در جشنواره خارجی پنهانی

pic281_www.jahaniha.com_3

عکس‌های بازیگران زن در جشنواره خارجی پنهانی

منبع : پایگاه خبری تحلیلی قم فردا

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network