منوی سایت
مروری بر گذشته

آموزش نقاشی روی بوم و کوسن

آموزش نقاشی روی بوم,نقاشی روی کوسن

http://espace-e-s.fr/map  

continue reading جهانی‌ها -> هنر در خانه

read article این طرح را می توانید خیلی راحت روی کاغذ پیاده کنید. اما برای استفاده از آن می توانید با تکنیک ها و روش های آسان، همان ها را روی وسایل تزئینی خانه خود نیز پیاده کنید.

به طور مثال، طرح را بسازید و سپس به شرکت های چاپ بدهید که روی بوم یا پارچه آن را برای شما چاپ بزنند. وقتی روی پارچه آن را چاپ کنید، می توانید از آن برای دوخت کوسن استفاده کنید تا با بوم های روی دیوار سِت شوند و زیبایی بیشتری را القا کنند check this out.

مواد و وسایل موردنیاز : source

دو عدد تابه مستطیلی آلومینیومی یا پیرکس که حداقل 5 سانتی‌متر از کاغذ شما بزرگ تر باشند. (از ظرف پلاستیکی نباید استفاده کنید)
زاج سفید (عطاری ها دارند)
آب
کاغذ سفید
اتو
رنگ آکریلیک – حداقل دو رنگ
نشاسته یا آهار مایع
خلال دندان
انبرک
چوب لباسی
گیره چوب لباسی

article source  

آموزش نقاشی روی بوم,نقاشی روی کوسن

روش ساخت :
1. در یک تابه مقداری آب بریزید. یک پیمانه در هر مرتبه کافی است تا اینکه آب به عمق 5 سانتی‌متر برسد. یک قاشق غذاخوری زاج سفید برای هر یک پیمانه آب اضافه کنید.

آموزش نقاشی روی بوم,نقاشی روی کوسن
2. کاغذ را در محلول آب و زاج فرو ببرید. البته می توانید با اسفنج، از محلول زاج روی کاغد بمالید. کاغذ را آویزان کنید تا خشک شود. با کمک اتو با کمترین درجه، کاغذ را اتو کنید تا هر نوع چروکیدگی روی آن گرفته شود. سطح کاغذ باید کاملا صاف باشد.

learn more here 3. با استفاده از آب، رنگ آکریلیک را تا 50 درصد رقیق کنید. همین کار را با همه رنگ ها انجام دهید. برای راحتی بیشتر، می توانید نیمی از رنگ را از ظرف آن خارج کنید و به همان اندازه آب درون آن بریزید.

4. در تابه دوم، به عمق 5 سانتی‌متر از نشاسته مایع بریزید. به مقدار بسیار کم از رنگ را روی نشاسته بریزید، اگر ته نشین شد، رنگ را بیشتر رقیق کنید تا سبک تر شود. اگر هم روی نشاسته ماند، مرحله بعدی را آغاز کنید article source.

5. رنگ ها را با طرح و شکل های متنوع و دلخواه روی نشاسته بریزید.

آموزش نقاشی روی بوم,نقاشی روی کوسن

6. با کمک خلال دندان می توانید آنها را به شکل های دلخواه فرم دهید.

آموزش نقاشی روی بوم,نقاشی روی کوسن

7. کاغذ را به مدت 8 تا 10 ثانیه روی طرح قرار دهید. خیلی با احتیاط کاغذ را از روی رنگ بردارید.

آموزش نقاشی روی بوم,نقاشی روی کوسن

8. سپس خیلی با احتیاط کاغذ را روی چوب لباسی قرار دهید و با گیره آن را آویزان کنید. توجه داشته باشید که اگر کاغذ را سریع بردارید، ممکن است طرح ایجاد شده خراب شود و رنگ ها به هم نفوذ کنند.

آموزش نقاشی روی بوم,نقاشی روی کوسن

 

منبع : bartarinha.ir

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network