بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته
آموزش سئو

تبلیغات

جهانیها

سامتیک، سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط قطار با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز و کادر متخصص و مجرب خود، با پیاده سازی بستری کاربر پسند و ساده و با ارائه خدمات با کیفیت در زمینه مسافرت هوایی و ریلی به شما کمک می کند با یک جستجوی ساده بلیط هواپیما و یا بلیط قطار مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.
این وب سایت اقدام به جمع آوری تمام اطلاعات پرواز خطوط هوایی و ریلی ایران نموده تا با توجه به نیاز کاربران سهولت اسفاده از امکانات جهت خرید اینترنتی بلیط ارزان هواپیما چارتری و سیستمی و بلیط قطار در فضای مجازی بر اساس آخرین تغییرات در اختیار کاربران قرار گیرد.

برای خرید خودرو، در بین هزاران آگهی فروش خودرو جستجو نموده و خودروی موردنظر خود را انتخاب نمایید. برای فروش خودرو، نسبت به ثبت آگهی فروش خودرو اقدام کنید.

برای خرید خودرو، در بین هزاران آگهی فروش خودرو جستجو نموده و خودروی موردنظر خود را انتخاب نمایید. برای فروش خودرو، نسبت به ثبت آگهی فروش خودرو اقدام کنید. از اخبار روز بازار خودرو و قیمت به روز خودرو مطلع گردید.

مدل جدید پیکان 94

مدل جدید پیکان 94

پیکان جدید,پیکان جدید 94

آغاز پروژه پیکان جدید

اما ایران‌خودرویی‌ها ازآنجاکه می‌دانستند پیکان دیر یا زود از خط تولیدشان حذف خواهد شد، زودتر دست به کار شده و در اواخر دهه 70، پروژه طراحی و تولید پیکان جدید را کلید زدند. پروژه موردنظر «X11» نام داشت و قرار بود طی آن خودرویی جدید روی پلت‌فرم پیکان ساخته شود، خودرویی که در عین داشتن قیمتی مناسب، از امکاناتی به روز هم بهره ببرد.

این پروژه در دوران مدیریت منوچهر غروی در ایران‌خودرو و با مسوولیت حمیدرضا کاتوزیان (نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی) آغاز می‌شود، اما آن‌طور که «کاتوزیان» در گفت‌و‌گوی چند سال پیش خود با «ایسنا»، عنوان می‌کند، با وجود به سرانجام رسیدن پروژه موردنظر در سال 81، مدیریت جدید ایران‌خودرو آن را به حالت تعلیق درمی‌آورد.

اظهارات کاتوزیان در شرایطی است که سه سال بعد از توقف پروژه پیکان جدید، ایران‌خودرویی‌ها مجبور به حذف پیکان از خطوط تولید خود می‌شوند و در مقابل، وزرات نفت تعهد می‌دهد که بابت این اتفاق، 310 میلیون دلار به حساب آبی‌های جاده‌مخصوص واریز کند. با این حال و به ادعای انجمن خودروسازان و مسوولان ایران‌خودرو، وزارت نفت تا 3سال و اندی پس از حذف پیکان از چرخه تولید، تنها 90میلیون دلار به ایران‌خودرو می‌پردازد و 220 میلیون دلار آن باقی می‌ماند.

احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان در همان دوران و طی گفت‌و‌گو با «دنیای اقتصاد» اعلام می‌کند که طبق توافقنامه منعقد شده میان وزرای نفت و صنایع و معادن وقت و شرکت ایران‌خودرو، باید 310میلیون دلار بابت خروج پیکان از خط تولید، به ایران‌خودرو پرداخت شود، اما با گذشت بیش از سه سال از رفتن پیکان، هنوز 220 میلیارد تومان از این پول پرداخت نشده است. هر چند مشخص نیست سرانجام این پول طی سال‌های گذشته به حساب بزرگترین خودروساز ایران واریز شده یا نه، اما به هر حال ازآنجاکه به ادعای ایران‌خودرویی‌ها، وزرات نفت تعهد مالی خود را انجام نمی‌دهد، آنها (مسوولان ایران‌خودرو) تصمیم می‌گیرند پروژه پیکان جدید را در سال 84 دوباره فعال کنند. در کنار بدعهدی وزارت نفت و عدم پرداخت 220 میلیون دلار به ایران‌خودرو، افتادن این شرکت در گرداب مالی (پس از رفتن پیکان) از یک سو، شکست پروژه L90 (پروژه‌ای که قرار بود از دل آن خودرویی ارزان قیمت بیرون بیاید)، از سویی و یکه‌تازی پراید سایپا در بازار خودروهای ارزان نیز از سویی دیگر، همه و همه آبی‌های جاده مخصوص را به فکر بازگشت پیکان می‌اندازد. از همین رو در اواخر سال 84 و تنها چند ماه پس از رفتن پیکان، پروژه X11 دوباره به راه می‌افتد تا خودروسازی ایران در آستانه بازگشت پیکان قرار گیرد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند بحران مالی که ایران‌خودرویی‌ها در اواسط دهه 80 به آن مبتلا شدند، از خروج پیکان و عدم پرداخت 310 میلیون دلار وعده داده شده از سوی وزارت نفت، سرچشمه می‌گیرد. به گفته آنها، تا سال 84 که ایران خودرو از وجود پیکان به‌عنوان محصولی پرتیراژ و پرفروش، بهره کافی را می‌برد، با بحران مالی مواجه نبود؛ زیرا پیکان «گاوی شیرده» به حساب می‌آمد و با وجود آن، بحران مالی اصلا معنایی برای آبی‌های جاده مخصوص نداشت.

  چه کسی پیکان جدید را رد کرد؟

بشنویم اما از ماجرایی که یکی از مسوولان ارشد ایران‌خودرو در مورد پروژه پیکان جدید روایت می‌کند. به گفته وی، پروژه پیکان جدید پس از ازسرگیری، سرانجام در سال 85 به نتیجه می‌رسد و حتی علیرضا طهماسبی وزیر صنایع وقت دولت نهم نیز موافقت و حمایت خود را از آن اعلام می‌کند. طهماسبی طی یکی از اظهارنظرهایش در این مورد، تاکید می‌کند که وزارت صنایع امکانات مناسب و وام خوبی را برای طراحی و تولید پیکان جدید در نظر گرفته است.
وی این را هم گفته بود که پروژه پیکان جدید، سرمایه‌گذاری بالایی را به خود می‌بیند و پس از سه سال توقف و با انجام یکسری اصلاحات، احیا شده است.

اما بدون تردید برگ برنده ایران‌خودرویی‌ها در پروژه پیکان جدید، قیمت آن بود، چه آنکه این خودرو قرار بود قیمتی بین هشت تا 14 میلیون تومان داشته باشد. هر چند ایرانی‌ها آخرین پیکان‌های تولیدی را با قیمتی حدود هفت میلیون تومان خریده بودند، اما به گفته کارشناسان، اگر پیکان جدید با قیمتی بالاتر از اینها روانه بازار می‌شد، با توجه به تغییر ظاهر و اضافه شدن امکانات رفاهی و ایمنی به آن، باز هم مورد استقبال مشتریان قرار می‌گرفت.

اما برگردیم به روایت یکی از مسوولان ارشد ایران‌خودرو در مورد داستان پیکان جدید. وی می‌گوید: با وجود آنکه طهماسبی وزیر وقت صنایع نیز از پروژه پیکان جدید حمایت به عمل می‌آورد، اما این خودرو در نهایت مجوز ورود به خط تولید ایران‌خودرو را دریافت نمی‌کند.

این مقام ارشد، دلیل ناکام ماندن پروژه موردنظر را مخالفت علی اکبر محرابیان، دیگر وزیر صنایع دولت نهم با تولید پیکان جدید، عنوان کرده و تاکید می‌کند:پس از آنکه محرابیان جای طهماسبی را در وزارت صنایع دولت نهم گرفت، پروژه پیکان جدید را نزد وی بردیم تا مجوز تولید آن را بگیریم، اما محرابیان از آینده پروژه اظهار نگرانی و اجازه تولید را صادر نکرد.

به گفته وی، نگرانی محرابیان از این بوده که پروژه موردنظر به اصطلاح نگیرد و مشتریان از پیکان جدید استقبال نکنند و شکستی سخت در کارنامه وزارت صنعت و خودروسازی ایران ثبت شود.
این مقام ارشد ایران‌خودرو تاکید می‌کند که در پروژه X11، چند مدل محصول روی پلت‌فرم پیکان ساخته شده و عکسی که در فضای مجازی با نام «پیکان جدید» منتشر شده نیز واقعیت دارد و یکی از آن مدل‌ها است.

گفته‌های این مقام ارشد در حالی است که ایران‌خودرویی‌ها رسما تولید پیکان جدید را مورد تایید قرار نداده و تاکید می‌کنند که قصد دارند محصولاتی به روز و مطابق با استانداردهای روز دنیا در قالب شراکت با خودروسازان معتبر جهان، بسازند.

هر چه هست، فعلا که هیچ خبری از تولید و عرضه پیکان جدید به گوش نمی‌رسد و آنچه از برنامه‌های ایران‌خودرو برمی آید، تولید محصولاتی مشترک با خودروسازانی مانند پژو و رنو است و کسی حرفی از پیکان جدید نمی‌زند.

 

همچنین ببینید

 

منبع : تابناکلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

66 پاسخ به “مدل جدید پیکان 94”

 1. کیانوش می‌گه:

  سلام موافقم بسیار ماشین خوبی خواهدشد پیکان چون بدنه اش ساده است همه مدل طراحی راپذیرفته وزیبا خواهدشد باقیمت ارزان مشتریهای زیادی خواهدیافت.

 2. عرفان می‌گه:

  سلام میکم پیکان جدید کولر هم دارد

 3. محسن می‌گه:

  سلام مدل جديدي است

 4. رضا می‌گه:

  پیکان جدید قیمتش چنده

 5. ﺍﻗﺎﺭﺳﻮﻝ می‌گه:

  ﻛﻢ مصرف

 6. عرفووون می‌گه:

  جلوش خيلي قشنكه

 7. saeid می‌گه:

  مقایسه با پراید بدنه اش مقاوم هست

 8. مسعود می‌گه:

  خیلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی باحاله

 9. علی اکبر می‌گه:

  ظاهرش که گشنگه خدا کنه بدنش از پراید مقاوم تر باشه؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

 10. حسین می‌گه:

  ما خیلی بدبختیم کشور امارات که 40 سال پیش شتر سوار بوده ولی ایران پیکان سوار بود ولی الان امارات ماشین فراری سوارتد ولی ما هنوز پیکان مدل جدید جسواریم . واقعا که

 11. امیر می‌گه:

  خیلی زشت بود

 12. امیر می‌گه:

  شبیه فراری خداکنه امکانا تشم شبیه فراری باشه

 13. یوسف می‌گه:

  قیمتش چقده بعد مدل کاملش چجوری خواهد بود و چه امکاناتی خواهد داشت؟

 14. مهرداد می‌گه:

  قیمتش چقده…کی میاد به بازار

 15. محمد رضا می‌گه:

  قیمتش که خوبه اگه خودشم خوب باشه…….

 16. سجاد مومنی می‌گه:

  [کی توی بازارمیا[سرعتش چقدره

 17. کی به بازار میاد قیمتش چنده می‌گه:

  کی به بازار میاد قیمتش چنده

 18. ابوطالب نصیری گله می‌گه:

  انصافا خیییییییییییییییلی قشنگه!!!!!!!!!!!
  نسبت ب قیمت کمش قیافه قشنگی داره

 19. علی رنجبری می‌گه:

  خیلی قشنگه

 20. علی می‌گه:

  خواهش میکنم خواهش میکنم یه چند تایی به مردم خودمان بفروشید بعد به کشورهای مثل ژاپن .کره جنوبی .فرانسه .ایتالیا و ….. صادر کنید . مگه ما ایرانی ها دل نداریم

 21. علی می‌گه:

  جمع کنید کم به شعورمان توهین کنید

 22. حسام می‌گه:

  قشنگه دوستداشتنیه!

 23. یوسف می‌گه:

  یعنی چی چسبیدید به پراید وپیکان.

 24. فرحان می‌گه:

  سلام،قیمتو ظاهرش عالیه.جلوش شبیه بنتلیه عقبشم شبیه پروشه.امکاناتش چیه؟کی میاد تو بازار؟

 25. yasin می‌گه:

  بازم بیکان اخه چرا ما ایرانیا نمیتونیم بیشرفت کنیم

 26. ناشناس می‌گه:

  واسه ما که خوبه آخه نداریم یه پراید رو بیس تومن پول بدیم افتاد!!!!!!

 27. محمد می‌گه:

  این چیبووووووووووووووووووووووود

 28. amin می‌گه:

  چاره ای نیست قضیه اون آش کشک ست بخوری پاته نخوری پات

 29. reza می‌گه:

  فقط باید خندید
  به اینکه ما چقدر بدبختیم

 30. مصطفي می‌گه:

  هرچندکه پیرم ولی صدتاپرایدمی ارزم

 31. مهران مرادی می‌گه:

  خیلی بد بود ای کاش همان شکلی می موند

 32. محمد می‌گه:

  خدا وکیلی عکس باحال خدا کنه راست باشه و ارزون

 33. حسن می‌گه:

  مشخصات فنی موتورش چیه

 34. فرزاد آخوندی می‌گه:

  واقعا طرح بسار زیباییه من خودم یه مدل ۸۳دارم ازش بسار راضیم فقط اگه ممیشه ازز نوع طراحیه موتورشاطاقش توضییح بدید

 35. محمود می‌گه:

  ماشین خوبی است کی به بازار میاید

 36. مهرشاد می‌گه:

  دستشون درد نکنه ولی همون طرح قدیم خوشکل تر بدنه ال نود بزارن روش بهتر باشه

 37. مجید مشهد می‌گه:

  یعنی خداوکیلی حلالتا کاش رینگاشه سیمی مزاشتن

 38. علی رضا خان می‌گه:

  بنز و بی ام وی فورد و مازراتی و غیره
  بیایید ببینید ایران خودرو چه کرده
  من موندم ایرانخودرو با این همه استعداد چرا فضاپیما نمی سازه
  واقعا طراحان ایرانخودرو باید جایزه احمق ترین افراد دنیارو ببرن
  البته با وجود احمق هایی که محصولات ایران خودرو رو میخرن همین طراحی ها رو باید انجام داد

 39. ناشناس می‌گه:

  اگه یه پیچشم واسه پراید باشه به درد نمیخوره

 40. mahan می‌گه:

  عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی

 41. ناشناس می‌گه:

  زیباست اما فکر کنم اینم مثل ماشینهای دیگه برای ما ایرانیها قیمتش سوبله وبرای عربها که دشمن ما عجمهاند قیمتش زیر قیمت ساختش باشه..

 42. بی نام می‌گه:

  پیکانای قدیم قشنگ تر بودن
  ولی خب بازم کلی خندیدیم

 43. ناشناس می‌گه:

  فکر نکنم سرررررررررررررررررررررررررررررررعتش زیادباشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 44. ناشناس می‌گه:

  دیفرانسیل جلو

 45. امیر می‌گه:

  احتمالا چون دیفرانسیل جلو شده قدرتش چند برابر شده

 46. فریدو سجاد می‌گه:

  خیلی نخاشه

 47. رضا نگ..... می‌گه:

  میگم این پیکان جدید دنده عقب هم دارررررررررررررره

 48. مهدی‌خسه می‌گه:

  واقعا‌که‌شما‌شورشودراوردین‌خاک‌توسرتون

 49. ناشناس می‌گه:

  محمدرضا خوبه اگه خودشم باشه

 50. محمدرضا می‌گه:

  خوبه اگه خودش هم باشه

 51. محمدرضا می‌گه:

  بینام گل گفتی آره بازم خندیدیم

 52. مرتضی می‌گه:

  ایاکی پیکان جدید وارد بازار میشه

 53. ناشناس می‌گه:

  به همه چی شبیهه به جز ماشین.ولی مرسی از تنظی که گذاشتین کل روز خندیدیم

 54. یحیی عبدی نژاد می‌گه:

  باسلام و خسته نباشید بابت النترایی که ساختید.
  جلوش میمونه مرسدس بنز.
  عقبشم میمونه النترا.
  کره ماشین میسازه ایران هم ماشین میسازه.
  باز خوبه پیکان اسمش داخل موزه ست اما؟موتورش تا طراحی مزدا وانت هم رفت.
  اگه جلوشونو نگیریم موتور پیکانم تا بدنه النترا هم ایست نمیکنه.
  من؟ تو این موندم ک چ طراحی داریم ما ممنونم از پیکانتون .
  اما؟ یه ماشین جدیدتر بسازید لطفا.
  آخه پراید چیه؟؟؟؟؟؟؟مخصوصا اون دمپایی که ساختید.
  اصن یه سوال ؟.
  ماشین چیست؟.
  جواب؟
  چهارچرخ.
  جواب اینه اما بدنشم حسابه حالا ممنون بابت پیکان جدید ان شاالله موتورش تا بدنه النترا ایست نکنه باعرض پوزش و خسته نباشید خدانگهدار

 55. منوچهر می‌گه:

  هنوز مطمئن نیستن مصرف پیکان جدیدشون درچه حدی هیچ جای بحث موثقی ازمصرفش نکردن

 56. hdndk می‌گه:

  سلام خیلی جالب بود اگه ممکنش هست عکس بیشتری از این ماشین بزارید قیمتشم بگید

 57. حسن می‌گه:

  از سرتونم زیاده . قابل توجه خرسوارها خخخخخخخ

 58. امید می‌گه:

  این خودرو در مرحله نمونه پروتایپ واسه همیشه تو نتفه خفه شد
  پیکام دیگه عمر خودشو کرده
  بهتره به فکر ارزان سازی مدل های مختلف سمند، دنا، رانا و … تو سر ایرانخودرو باشه به جای این دلقک بازی ها!!!

 59. اشکان ماشین باز می‌گه:

  فقط پیکان سالار بخدا یه دونه اس به مولا

 60. Reza می‌گه:

  به نظر من خوبه ولی ایران توساخت ماشین عقب افتاده

 61. عشق پیکان می‌گه:

  فقط پیکان پرچم ماشین بازا اللخصوص پیکان بازا بالا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ابزار وبلاگ
بلاگرز
دانلود آهنگ جدید
نبض ترانه
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود فیلم
دانلود فیلم
دانلود آهنگ جدید ایرانی
دانلود آهنگ جدید ایرانی
دانلود آهنگ جدید
آهنگ
دانلود آهنگ جدید
آهنگ
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
چت روم
چت روم
خرید بک لینک
مشاوره حقوقی
مبلمان سام اکسون
مبلمان سام اکسون
خرید vpn
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

دیجی چارتر خرید بلیط هواپیما