منوی سایت
مروری بر گذشته

بررسی میتسوبیشی mirage مدل 2014

جهانی‌ها -> خودرو

بررسی میتسوبیشی mirage مدل 2014

اگر می‌خواهید با مشخصات فنی و ویژگی های مدل 2014 میتسوبیشی Mirage آشنا شوید، در این مقاله با ما باشید.

میتسو بیشی میراژ مدل 2014,بررسی خودرو

اگر به دنبال یک ماشین اقتصادی هستید که برای خریدنش مجبور به پرداخت مبلغ بالایی نباشید و به اندازه کافی هم برای رفت و آمد های روزانه شما مجهز باشد، انتخاب های فراوانی در کلاس خودروهای جمع و جور وجود دارند. میتسوبیشی  Mirage 2014 یکی از تازه واردان به این کلاس می‌باشد. با مصرف سوخت ترکیبی زیر 7 لیتر در 100 کیلومتر و به همراه گیربکس متغیر پیوسته (CVT) و قیمت پایه که به طور غیر قابل تصوری پایین است، این هاچ بک 4 درب خریدارانی را هدف گرفته است که پولشان را با دقت و وسواس خرج می‌کنند. میتسوبیشی کار تحسین برانگیری انجام داده است، حداقل بر روی کاغذ،  Mirage کاملا جذاب به نظر می‌رسد. لیست تجهیزات استاندارد شامل موارد با ارزشی هم چون دسترسی بدون کلید و تهویه مطبوع خودکار است، در حالی که اگر به لیست تجهیزات سفارشی آن نگاهی بیندازید مواردی مانند سیستم مکان یابی، دوربین دید عقب و سنسور های پارک به چشم می‌آیند. گارانتی میتسوبیشی برای  Mirage 2014 تقریبا دست و دلبازانه است، 5 سال یا 96000 کیلومتر گارانتی کلی و 10 سال یا 160000 کیلومتر پوشش گارانتی برای سیستم انتقال قدرت و موتور. متاسفانه، در اینجا تقریبا نقاط قوت Mirage به انتها می‌رسد.

میتسو بیشی میراژ مدل 2014,بررسی خودرو

مصرف سوخت پایین شاید از معدود جنبه های مثبت تجربه رانندگی با  Mirage باشد، و الا تجربه شما از رانندگی با Mirage، به شتابگیری کند، سواری ناراحت و هندلینگی که پایدار نیست و حداقل به اندازه اکثر خودرو های هاچ بک در این کلاس  مطمئن نیست، ختم می‌شود. میزان فضای کابین برای رانندگان بلند قد اصلا مناسب نیست، فضای کابین دلپذیری ندارد، همچنین، بدون توجه به اینکه با چه سرعتی در حال حرکت هستید صدای موتور کاملا آزار دهنده است، و اکثر مواد کابین از مواد با کیفیت پایین ساخته شده اند. به همین دلایل، ما خریداران را به در نظر گرفتن انتخاب های دیگر در این محدوده تشویق می‌کنیم . اگر مسئله قابل ابتیاع بودن اولویت اصلی باشد، شورولت  Spark 2014 در واقع با قیمت های پایین تری شروع می‌شود. همچنین خودرویی با رانندگی لذت بخش تری است، و کابین آن از نظر کیفیت طراحی و مواد به کار رفته قابل توجه است. اگر بتوانید کمی بیشتر خرج کنید، می‌توانید خودرروهایی مانند فورد فیستا 2014، هیوندای اکسنت، نیسان Versa و تویوتا یاریس که فضای داخلی بیشتر، کیفیت سواری بهتر و شتابگیری سریع تری دارند را پیدا کنید. اگرچه ممکن است میتسوبیشی  Mirage 2014 برای خریداران با بودجه محدود تر جذاب باشد، اما خودروهای رقیب ارزش بالاتری دارند و همچنین احتمال اینکه شما را خوشحال تر کنند بسیار بیشتر است.
طراحی بدنه و امکانات خاص

میتسو بیشی میراژ مدل 2014,بررسی خودرو

میتسوبیشی Mirage مدل 2014 خودروی هاچ بکی جمع وجور، 4 درب و با ظرفیت 5 نفر می‌باشد که در دو تیپ DE و SE عرضه می‌شود. امکانات استاندارد تیپ پایه DE شامل رینگ های 14 اینچی، اسپویلر عقب، دسترسی بدون کلید، شیشه ها و آینه های برقی، قفل مرکزی برقی، تهویه مطبوع اتوماتیک، فرمان فقط با قابلیت حرکت به سمت بالا و پایین، صندلی عقب تاشو با نسبت 40/60 و سیستم صوتی با چهار بلندگو و پخش کننده CD و USB و ورودی اضافی صوتی می‌باشد. رینگ های آلومینیومی تنها آپشن قابل سفارش برای تیپ DE می‌باشد.

میتسو بیشی میراژ مدل 2014,بررسی خودرو

میتسو بیشی میراژ مدل 2014,بررسی خودرو

تیپ SE رینگ های آلومینیومی را به همراه امکاناتی مانند استارت بدون کلید، چراغ های مه شکن، کروز کنترل، تنظیم ارتفاع صندلی راننده، فرمان دور چرم به همراه کنترل های سیستم صوتی بر روی آن و دسته دنده چرمی، بلوتوث و تزیینات داخلی متالیک را شامل می‌شود. پکیج سیستم مکانیابی به صورت آپشن قابل سفارش است و به جز سیستم مکانیابی شامل دوربین دید عقب نیز است. سیستم کمک پارک که شامل سنسور های پارک برای جلو و عقب می‌باشد برای هر دو تیپ قابل سفارش می‌باشد. همچنین تعدادی پکیج دیگر به صورت آپشن برای هر دو تیپ قابل سفارش است مانند سیستم روشنایی داخلی و تزیینات کرومی، همچنین تجهیزات کاربردی، مانند توری برای قسمت بار و گلگیر نیز قابل سفارش هستند.
قدرت و عملکرد موتور

میتسو بیشی میراژ مدل 2014,بررسی خودرو

میتسوبیشی  Mirage 2014 خودرویی دیفرانسیل جلو است که از موتوری 3 سیلندر و به حجم 1.2 لیتر که قدرتی برابر 74 اسب بخار و گشتاور 100 نیوتن متر تولید می‌کند، قدرت می‌گیرد. برای هر دو تیپ امکان انتخاب بین یک گیربکس 5 سرعته دستی یا  CVT وجود دارد. از نظر مصرف سوخت، میتسوبیشی  Mirage با گیربکس 5 سرعته دستی در سیکل ترکیبی 7.5 لیتر در 100 کیلومتر بنزین مصرف می‌کند (8 لیتر برای رانندگی شهری و 6.5 لیتر برای رانندگی در اتوبان به ازاء هر 100 کیلومتر مسافت). با گیربکس CVT، این مقادیر برای سیکل ترکیبی 7 لیتر در 100 کیلومتر (7.5 و 6 لیتر به ترتیب برای شهر و اتوبان) می‌باشد که مقادیری تحسین برانگیز برای خودرویی غیر هیبریدی می‌باشد. در آزمون های انجام شده Mirage با گیربکس CVT سرعت خود از 0 تا 100 کیلومتر را در 11.7 ثانیه، که برای خودروهای جمع وجور نیز کند به حساب می‌آید، رساند.
ایمنی

میتسو بیشی میراژ مدل 2014,بررسی خودرو

ویژگی ها و سیستم های ایمنی برای میتسوبیشی  Mirage 2014 شامل ترمز های ضد قفل برای هر 4 چرخ (جلو دیسکی، عقب کاسه ای)، کیسه های هوای جانبی برای صندلی های جلو، کیسه های هوای پرده ای، کیسه هوای محافظ زانوی راننده، کنترل پایداری و کشش می‌باشد. سنسور های پارک جلو و عقب برای هر دو تیپ سفارشی هستند، ولی دوربین دید عقب فقط برای تیپ  SE قابل سفارش است. در آزمون های انجام شده، میتسوبیشی  Mirage 2014 برای توقف از سرعت 100 کیلومتر تا 0 به 37 متر مسافت نیاز دارد، که میزانی متوسط برای خودرویی در این کلاس است.
طراحی داخلی و امکانات رفاهی

میتسو بیشی میراژ مدل 2014,بررسی خودرو

توقع شیک بودن را از کابین میتسوبیشی  Mirage 2014 نداشته باشید. اکثر سطوح از پلاستیک سخت و با کیفیت پایین ساخته شده اند. اما نکته مثبت در دسترس بودن تمام کنترل های مورد نیاز و سهولت استفاده از آنها است. به دلیل نبود یک فرمان تلسکوپی ممکن است پشت فرمان خیلی احساس راحتی نکنید، اما رانندگان قد بلندتر فضای کافی برای سر و پا باید داشته باشند. در رانندگی های طولانی، نبود زیردستی که حتی به صورت آپشن نیز قابل تهیه نیست می‌تواند خسته کننده باشد.

میتسو بیشی میراژ مدل 2014,بررسی خودرو

میتسو بیشی میراژ مدل 2014,بررسی خودرو

در عقب، فضای سر و شانه محدود است، و سرنشینان عقب با قد متوسط  فضای عقب را تنگ خواهند یافت. پشتی صندلی عقب کاملا صاف است و حداقل محافظت و در بر گیری سرنشین را دارد. فضای بار Mirage  وقتی که صندلی های عقب جمع نشده اند میزان قابل توجه 490 لیتر است، در صورت تا کردن صندلی ها این میزان به 1330 لیتر، که حجمی قابل توجه برای چنین خودرویی است، خواهد رسید.
تجربه رانندگی

میتسو بیشی میراژ مدل 2014,بررسی خودرو

به لطف دایره گردش کوچک و فرمان پذیری نرمش، میتسوبیشی  Mirage 2014 خودرویی مانور پذیر و آسان برای رانندگی در شهرهای شلوغ است. سواری Mirage در جاده های پر دست انداز خشن است، و هندلینگ در حدی نیست که آن را قابل اعتماد یا مطمئن بنامیم. اکثر رقبای جمع و جور میتسو بیشی در این زمینه عملکرد بسیار بهتری دارند. با اینکه موتور سه سیلندر از لحاظ مصرف سوخت کاملا اقتصادی است، شتابگیری آن بسیار کند و آهسته است و باید برای سبقت هایتان از قبل برنامه ریزی کنید! آنچه که بیشتر از عملکرد کند و تنبل  Mirage 2014 آزار دهنده است صدای بیش از حد از قسمت موتور است، حتی در سرعت های پایین، موتور سه سیلندر صدای بلند و قابل توجهی را تولید میکند. گیربکس CVT اکثرا به این آشفتگی دامن می‌زند، طوری که کمترین افزایش در فشار بر پدال گاز باعث بالارفتن شدید دور موتور می‌گردد.

همچنین ببینید:

منبع:۱car.ir

 

 

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network