منوی سایت
مروری بر گذشته

آخرین اخبار از زلزله اصفهان

news22_www.jahaniha.com_

به گزارش قدس آنلاین از اصفهان،موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران وابسته به مرکز لرزه نگاری کشوری، زمان وقوع این زمین لرزه را ساعت 52 دقیقه و 22 ثانیه بامداد شنبه در موقعیت 81/ 51 درجه طول جغرافیایی و 80/ 32 درجه ی عرض جغرافیایی و در عمق هشت کیلومتری زمین اعلام کرد.


وقوع زلزله موجب شد بخش زیادی از مردم شهرستان های یاد شده سراسیمه از خانه های خود خارج شوند و در سطح خیابانها و معابر روباز مستقر شوند.
در این حال، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان دقایقی پیش در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: هم اکنون اعضای ستاد بحران استان به کانون زلزله اعزام شده اند.
منصور شیشه فروش افزود: تاکنون گزارش از خسارت های احتمالی حادثه دریافت نشده است.
وی گفت: اکنون تیم های هلال احمر اصفهان در حال آماده باش هستند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: بدنبال وقوع زلزله 4/1 ریشتری در حبیب آباد از توابع استان اصفهان خسارتی بدنبال نداشت.
حیدر خانبازی افزود: تیم های عملیات این جمعیت در این منطقه گشت زنی کردند که خوشبختانه هیچ حادثه ای مشاهده نکردند.
وی که خود در حبیب آباد حضور داشت، اظهارکرد: ساکنین این منطقه بدلیل احساس شدید زلزله از بروز پس لرزه های احتمالی احساس نگرانی کردند و در خیابانها بسر می برند.
دکتر غفور راستین رییس اورژانس استان اصفهان هم به خبرنگار ما گفت: هیچ تماسی با این مرکز تاکنون برای انجام عملیات نجات گرفته نشده است.
بهزاد بزرگزاد مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان هم گفت: هیچ درخواست کمکی از این مرکز برای انجام عملیات اطفاء حریق ناشی از زلزله نشده است.

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان هم به قدس آنلاین گفت: بدلیل عمق کم بروز زلزله در منطقه حبیب آباد، تکان های آن در شهرستانهای مجاور محل شامل شاهین شهر، خمینی شهر، اصفهان و فلاورجان احساس شده است.
وی تصریح کرد: مرکز لرزه نگاری اصفهان هم تاکنون گزارشی از وقوع پس لرزه نداده است.
خبرنگاران ما از سطح شهرستان های اصفهان، برخوار، شاهین شهر، خمینی شهر گزارش دادند که مردم اکنون از خانه های خود بیرون آمده و در فضای باز بسر می برند.
همچنین عده ای از مردم اصفهان هم با خودروهای خود به پارک های حاشیه های رودخانه زاینده رود و میدان امام (ره) اصفهان آمده اند و در آن مکانها چادر زده اند.
کانون زلزله 4/1 ریشتری در منطقه حبیب آباد واقع در شهرستان برخوار و در فاصله پنج کیلومتری شهر اصفهان بود.
مختصات این زمین لرزه 81/ 51 درجه طول جغرافیایی و 80/ 32 درجه ی عرض جغرافیایی و در عمق هشت کیلومتری زمین اعلام شده است.

منبع : قدس آنلاین

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network