بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته
آموزش سئو

تبلیغات

جهانیها

سامتیک، سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط قطار با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز و کادر متخصص و مجرب خود، با پیاده سازی بستری کاربر پسند و ساده و با ارائه خدمات با کیفیت در زمینه مسافرت هوایی و ریلی به شما کمک می کند با یک جستجوی ساده بلیط هواپیما و یا بلیط قطار مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.
این وب سایت اقدام به جمع آوری تمام اطلاعات پرواز خطوط هوایی و ریلی ایران نموده تا با توجه به نیاز کاربران سهولت اسفاده از امکانات جهت خرید اینترنتی بلیط ارزان هواپیما چارتری و سیستمی و بلیط قطار در فضای مجازی بر اساس آخرین تغییرات در اختیار کاربران قرار گیرد.

برای خرید خودرو، در بین هزاران آگهی فروش خودرو جستجو نموده و خودروی موردنظر خود را انتخاب نمایید. برای فروش خودرو، نسبت به ثبت آگهی فروش خودرو اقدام کنید.

برای خرید خودرو، در بین هزاران آگهی فروش خودرو جستجو نموده و خودروی موردنظر خود را انتخاب نمایید. برای فروش خودرو، نسبت به ثبت آگهی فروش خودرو اقدام کنید. از اخبار روز بازار خودرو و قیمت به روز خودرو مطلع گردید.

حجر بن عدی كیست؟

maz10_www.jahaniha.com_

آنان را به مرج عذراء بردند، هر نفر را به یكی از مردم شام دادند كه بكشد. حجر را به شخصی از حمیر دادند. حجر گفت: بگذار دو ركعت نماز بخوانم، به او اجازه داد. حجر وضو گرفت و دو ركعت نماز گزارد و آن را طولانی كرد.

 حجربن عدی كندی، از صحابۀ پیامبر اكرم(ص) و از اصحاب خاص امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب(ع) بود كه در سال 51 یا 53 به دستور معاویه به شهادت رسید.
در زمان مرگ ابوذر در ربذه حاضر بود. در حوادث زمان خلافت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام)، نیز حجر بن عدی نقش فعالی داشت.  وقتی ابوموسی اشعری نمی‌گذاشت مردم كوفه، در جنگ جمل، به یاری علی(علیه‌السلام) بروند، حسن بن علی(علیه‌السلام) و عمار یاسر به مسجد رفتند و ابوموسی را بیرون كردند و با مردم سخن گفتند؛ سپس حجربن عدی كندی كه از افاضل اهل كوفه بود، برخاست و مردم را به یاری علی (علیه‌السلام) فرا خواند.

زمانی كه ربودن زیورهای یك زن مسلمان و یك زن ذمّی به وسیله سپاه معاویه را به امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) گزارش دادند، سخت بر او دشوار آمد و برخاست، به نخیله رفت و خطبه مشهور «جهادیه» را ایراد كرد. سران كوفه همه اعلام آمادگی كردند، ولی مردم بسیج نشدند. حجر بن عدی به امیرالمؤمنین گفت:‌ «ما همگی آمادۀ رفتن به جنگ هستیم. از هیچ چیز باك نداریم. اما شما هم مردم را به رفتن جنگ مجبور كنید، و در میان آنان بانگ دهید كه هر كس به جنگ حاضر نشد كیفر خواهد دید».

هنگامی كه زیادبن ابیه والی كوفه شد، حجر را فرا خواند و گفت: «می‌دانی كه من تو را می‌شناسم، من و تو هر دو چنان كه می‌دانی یك عقیده داشتیم، و منظورش دوستی علی علیه‌السلام بود، اكنون وضع عوض شده است، تو را به خدا سوگند می‌دهم مبادا كاری كنی كه ناچار شوم خون ترا بریزم، زبانت را نگهدار و از خانه‌ات بیرون نیا، همۀ نیازها و خواسته‌هایت را برآورده می‌كنم. و تو را از این مردم فرومایه پرهیز می‌دهم و برحذر می‌دارم، مبادا اندیشه‌ات را سست كنند و به كاری وادارند كه باعث خفت و خواریت در نزد من شود.» حجر گفت: حرفت را فهمیدم و به خانه رفت.

روزی حجر به عمرو بن حریث جانشین زیاد، در یكی از خطبه‌های نماز جمعه، سنگ انداخت و او را از منبر پایین آورد. عمرو به زیاد نوشت: اگر به كوفه نیاز داری شتاب كن. زیاد به سرعت خود را به كوفه رساند و از حجر خواست تا از او عذرخواهی كند. آن گاه مأموران خود را فرستاد كه او را بیاورند. حجر با كسانی كه در خانه‌اش بودند با آن مأموران جنگید. سپس آن افراد پراكنده شدند، مأموران او را گرفتند و به نزد زیاد بردند. زیاد گفت: وای بر تو ای حجر، این چه كاری است كه می‌كنی؟ حجر گفت: من بر بیعت خود با معاویه هستم و آن را نشكسته‌ام. زیاد هفتاد نفر از بزرگان و سران كوفه را فرا خواند و از آنان خواست گواهی خود را علیه حجر و یارانش بنویسند. سپس حجر و یارانش را به نزد معاویه اعزام كرد.

معاویه گفت: آنان را به مرج عذراء ببرید و در آنجا بكشید. چون بدان جا رسیدند حجر گفت: این روستا چه نام دارد؟ گفتند: عذراء، گفت: ‌الحمدلله، به خدا من نخستین مسلمانی هستم كه سگ‌های این روستا در راه خدا به من پارس كردند، و امروز مرا با غل و زنجیر بدین‌جا آورند.

هر نفر را به یكی از مردم شام دادند كه بكشد. حجر را به شخصی از حمیر دادند. حجر گفت: بگذار دو ركعت نماز بخوانم. به او اجازه داد. حجر وضو گرفت و دو ركعت نماز گزارد و آن را طولانی كرد. به او گفتند: از ترس مرگ نمازت را طولانی كردی؟ گفت: «هرگز وضو نگرفته‌ام، مگر این كه با آن نماز به جای آورده‌ام، و هرگز نمازی بدین سبكی و شتاب نخوانده‌ام و اگر هم بترسم بعید نیست، زیرا شمشیری آخته و كفنی آماده و گوری كنده شده در برابر خود دیده‌ام.»

**منبع: دایرةالمعارف تشیعلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ابزار وبلاگ
بلاگرز
دانلود نرم افزار
دانلود نرم افزار
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
بک لینک
بک لینک
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
اخبار روز
اخبار روز
دانلود آهنگ جدید
نبض ترانه
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
آهنگ
دانلود آهنگ جدید
آهنگ
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
خرید بک لینک
مشاوره حقوقی
مبلمان سام اکسون
مبلمان سام اکسون
خرید vpn
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن