منوی سایت
مروری بر گذشته

افزایش قیمت جهانی طلا

قیمت طلا,قیمت جهانی طلا

جهانی‌ها -> ارز و طلا
به دنبال بازگشت خریداران چینی پس از یک هفته تعطیلات به بازار و با ادامه روند نزولی بورس های جهان قیمت طلا امروز افزایش یافت و به ۱۲۶۰ دلار در هر اونس رسید.
به گزارش تسنیم، در حالی که خریداران چینی پس از یک هفته تعطیلات به بازار بازگشته اند، قیمت طلا امروز افزایش یافت و در آستانه ثبت ششمین هفته افزایش در 7 هفته اخیر قرار گرفت. این در حالی بود که وضعیت بازارهای سهام  به دلیل نگرانی ها از رشد اقتصادی، چندان مثبت نبود.
تجار تا قبل از انتشار آمار بازار کار آمریکا در اواخر امروز فعلا دست نگه داشته اند. نتایج آمار منتشر شده، می تواند سرنخ هایی در مورد تقویت ترمیم اقتصاد آمریکا به دست دهد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 3 دلار افزایش به 1260 دلار  رسید. قیمت فلز زرد در طی هفته جاری 1.5 درصد افزایش یافته است.
بر اساس پیش بینی تحلیلگران رویترز، میزان فرصت های شغلی ایجاد شده در آمریکا نسبت به پایین ترین رقم سه سال اخیر در ماه ژانویه، اندکی بهبود یافته و نرخ بیکاری در این کشور را در سطح 6.7 درصد حفظ کرده است. اما برخی هشدار می دهند که سرمای شدید هوا می تواند تاثیر بدی بر بازار کار آمریکا داشته باشد.
ویکتور تیانپریا، تحلیلگر موسسه ای ان زد در این باره گفت: «مانند هر بازار دیگری، طلا در انتظار آمارهای بازار کار آمریکاست. اگر نتایج گزارش بد باشد، بازار احتمالا شاهد کاهش قیمت خواهد بود. عکس العمل اولیه افزایش قیمت طلا خو اهد بود، اما سپس مجددا قیمت ها کاهش خواهد یافت.»
پس از انتشار مجموعه ای از آمارهای پر فراز و نشیب اقتصادی در روزهای اخیر، بازارها در انتظار آمار بازار کار آمریکا در روز جمعه هستند تا ارزیابی دقیقتری از وضعیت اقتصاد آمریکا به دست بیاورند.
بر اساس آمارهای روز پنجشنبه، تعداد شهروندان آمریکایی که درخواست دریافت مزایای بیکاری پر کرده اند هفته گذشته بیش از میزان پیش بینی شده کاهش یافت، اما در عین حال، آمارها نشان از کاهش صادرات آمریکا در ماه دسامبر داشت.

هم چنین ببینید

منبع : تسنیم
لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network