منوی سایت
مروری بر گذشته

اختصاص بسته امنیت غذایی به اقشار کم درآمد در اواخر ارديبهشت

اختصاص بسته امنیت غذایی به اقشار کم درآمد در اواخر ارديبهشت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تغییر نام سبد کالا به بسته امنیت غذایی ,و نحوه توزيع آن در اواخر ارديبهشت خبر داد.سبد کالا,تغییراتی در سبد کالا
علی ربیعی در حاشیه همایش هفته سلامت که در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است، گفت: بیمه‌ها با زیر پوشش قرار دادن بخشی از خدمات حوزه سلامت گام موثری برداشته‌اند.

وی افزود: همچنین فشار زیادی برای افزایش تعرفه‌ها روی ما بود اما همکاری‌های لازم را در این خصوص به کار بستیم. علاوه بر این بیمه‌ها سعی می‌کنند در حوزه پیشگیری نیز خدماتی را زیر پوشش ببرند که البته این امر با هماهنگی وزارت بهداشت اتفاق می‌افتد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش اعتبار دفترچه‌های بیمه‌ای گفت: بدهی سازمان تامین اجتماعی به پزشکان و داروخانه‌های طرف قراردادش در انتهای سال گذشته به صفر رسید و سازمان بیمه سلامت نیز کلیه اسناد پزشکی‌اش
را مورد رسیدگی قرار داد و این دو اقدام مهم کمک زیادی به افزایش اعتبار دفترچه‌های بیمه کرد.

ربیعی اظهار داشت: دولت هفته گذشته خرید راهبردی خدمات را تصویب کرده و این موضوع کمک می‌کند تا رضایت مندی بیشتری از سوی خریداران و ارائه دهندگان خدمات سلامت وجود داشته باشد.

کارگران يارانه دريافت مي کنند

وی در پاسخ به پرسشی پیرامون افزایش قیمت حامل‌های انرژی و احتمال افزایش حقوق کارگران با توجه به قرار گرفتن در هفته کارگر، اظهار کرد: دستمزدها همین دستمزدها هستند و دولت تورم را کنترل خواهد کرد و نظام بیمه‌ای کارآمد تر خواهد شد. ضمن آنکه امسال دستمزد خوبی تخصیص داده شد و کارگران کماکان مشمول دریافت یارانه هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه بر ضرورت خودکفایی صندوق‌های بیمه تاکید و عنوان کرد: دولت خودکفایی صندوق‌های بیمه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است. در حال حاضر درآمد شرکت‌های شستا یک سرمایه گذاری برای نسل‌های آینده است و بیمه‌ها باید کار اقتصادی کنند و ماحصل آن را برای نسل آینده نگهدارند.

وی افزود: لازم است بیمه‌ها را از بیماری که گرفتار آن هستند نجات دهیم زیرا اگر این روال ادامه یابد اگر کل بودجه کشور را نیز اختصاص دهیم بازهم پاسخگو نخواهد بود.

برنامه دولت برای پوشش بیمه‌ای آزمایش‌های ژنتیک

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره پوشش بیمه‌ای بخشی از خدمات پیشگیرانه توسط بیمه‌ها گفت: اقدامات خوبی طی این مدت انجام شده و شورای عالی بیمه تعدادی از آزمایش‌های ژنتیک را برای جلوگیری از معلولیت‌ها مصوب و تحت پوشش بیمه برد، البته آزمایش‌های پیشگیرانه دیگری نیز در دستور کار داریم.

ربیعی ادامه داد: همچنین برخی خدمات پیشگیرانه دهان و دندان نیز وارد لیست تعهدات بیمه شد که این بیماریها هزینه‌های زیادی دربر داشتند. سایر خدمات پیشگیرانه نیز به مرور بررسی و با هماهنگی وزارت بهداشت به لیست خدمات بیمه‌ای اضافه می‌شوند.

تغییر نام سبد کالا به «بسته امنیت غذایی» / تغييراتي در توزيع سبد کالا

وی در پاسخ به پرسشی پیرامون ارائه سبد کالا به مردم اظهار کرد: عنوان «سبد کالا» به «بسته امنیت غذایی» تغییر نام پیدا کرده است.
در حال حاضر مطالعاتی پیرامون میزان کالری لازم برای تامین سلامت خانواده‌ها انجام شده است این مطالعات مختص نیازمندان خواهد بود و بسته امنیت غذایی به شکل سابق توزیع نخواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم تا چهار مرحله بتوانیم بسته‌های امنیت غذایی را توزیع کنیم که البته این موضوع بستگی به منابع تخصیصی دارد. همچنین لازم به ذکر است جهت گیری بسته‌های امنیت غذایی کاملا هدفمند خواهد بود و تنها به خانواده‌هایی ارائه می‌شود که مواد پروتئینی لازم به سفره‌هایشان نمی‌رسد. کودکان و زنان بارداری که دچار سوء تغذیه هستند از جمله افرادی خواهند بود که مشمول بسته‌های امنیت غذایی خواهند شد. همچنین افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و آن دسته که پشت نوبت دریافت ارائه خدمات از این دو نهاد هستند نیز در فهرست ما قرار دارند.

اقشار آسيب پذير اواخر ارديبهشت بسته امنيت غذايي مي گيرند

ربیعی با بیان اینکه اگر شناسایی افراد نیازمند به درستی انجام شود، اواخر اردیبهشت ماه اولین بسته امنیت غذایی به دست اقشار آسیب پذیر خواهد رسید، تاکید کرد: اجرای این برنامه در راستای مبارزه با فقر مطلق صورت می‌پذیرد.

ربیعی همچنین در پاسخ به پرسشی پیرامون تجمیع و ادغام سازمان‌های بیمه گر با یکدیگر گفت: مشکل بزرگ ما این است که بیمه‌ها منابع مالی متفاوتی دارند و نمی‌شود به یکباره ساختارها را بهم زد. این موضوع تبعات بسیاری برای ما خواهد داشت به همین علت در ابتدا قصد داریم منابع بیمه‌ها را یکسان کنیم.

وی ادامه داد: تجمیع افقی، تجمیع در رویه‌ها، سیاست‌ها و رسیدگی به مباحث بیمه‌ای اولین اقدام ما در راستای تجمیع سازمان‌های بیمه گر خواهد بود و در درجه بعد به سمت یکسان کردن منابع پیش خواهیم رفت چرا که اعتقاد داریم نباید کار ناپخته انجام دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network