منوی سایت
مروری بر گذشته

مدل لوستر | جدیدترین و زیباترین لوسترهای 2016

مدل لوستر,مدل لوسترهای جدید

دکوراسیون -> جهانی‌ها

نمونه های از لوسترهای زیبا را مشاهده می کنید

شاید ده، بیست سال پیش وقتی از لوستر صحبت می‌شد شما یاد سالن‌های بزرگ عروسی یا خانه‌های مجللی می‌افتادید که در وسط سقف آنها کریستال‌های بلوری لوستر‌های عظیم خودنمایی می‌کردند.

اما امروزه وضعیت فرق کرده است. حتی از سقف خانه‌های ۴۰ متری هم لوستر آویزان است. فرقی نمی‌کند سقف خانه شما کوتاه باشد یا بلند، امروزه انواع و اقسام لوستر‌های آویز و سقفی و دیوارکوب‌ها وارد بازار شده‌اند و تقریبا همه دارند خانه‌های خود را با آن زیبا می‌کنند. می‌خواهیم این هفته شما را با قواعد خرید، نصب و نگهداری از این تزیینات جذاب خانه آشنا کنیم… پیش از آنکه عازم بازار شوید، بهتر است در مورد نوع لوستری که می‌خواهید بخرید، جایی که می‌خواهید آن را نصب کنید و میزان نور مورد نیاز اطلاعاتی جمع‌آوری کنید.

کدام اتاق نیاز به لوستر دارد؟ از آنجایی که هر فضایی میزان مشخصی از نور را نیاز دارد، آویختن لوسترهایی با شاخه‌های متعدد و در نتیجه لامپ‌های زیادتر از آن مقدار مورد نیاز نه تنها غیرضروری بلکه مازاد است بنابراین مجبور خواهید بود لامپ برخی از شاخه‌ها را خاموش کنید که این موضوع از زیبایی لوستر شما می‌کاهد. بهتر است برای اتا‌ق‌های کوچک‌تر لوستر‌هایی با شاخه‌های کمتر را انتخاب کنید. تعیین محل نصب لوستر نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا انتخاب محل نامناسب می‌تواند نه تنها ترکیب اتاق را به هم بزند بلکه باعث شود زیبایی و ارزش لوستر نیز به چشم نیاید. اگر لوستر را در اتاق پذیرایی و برای روشن کردن مبلمان استیل به کار می‌برید، اطمینان حاصل کنید که شعاع‌های نور حاصل از آن تمام قطعات مبلمان را در برگرفته و به یک میزان روشن کند.

سقف شما کوتاه است یا بلند؟ برای اتاق‌هایی که د‌ارای سقف کوتاه هستند‌ حتی‌الامکان از نصب لوستر و چراغ‌های آویزی خود‌د‌اری کنید‌ چون این گونه چراغ‌ها سقف را کوتاه‌تر نشان می‌د‌هند‌ اما اگر تمایل به نصب لوستر دارید بهتر است از لوستر‌های سقفی استفاده کنید.

خانه شما سنتی است یا مدرن؟ همچنان که به هنگام انتخاب لوازم دکوراسیون هماهنگی آنها به لحاظ مدل و سبک را در نظر می‌گیرید در هنگام خرید لوستر نیز این موضوع را باید مورد توجه قرار دهید. به عنوان مثال در یک فضای کاملا مدرن، آویختن لوستری با آویزهای کریستالی کاری نامناسب بوده و به لحاظ دکوراسیونی محیطی ناهماهنگ را سبب می‌شود.

آیا می‌خواهید روی میز ناهارخوری لوستر آویزان کنید؟ زمانی که قصد دارید لوستری را بالای یک میز ناهارخوری نصب کنید، سعی کنید ارتفاع آن را آن‌قدر پایین بیاورید که تمام ظروف روی میز و نیز غذاهای چیده شده روی آن را به طور کامل روشن کند. بهتر است لوستر از سطح زمین بین ??? تا ??? سانتی‌متر – بسته به ارتفاع سقف – فاصله داشته باشد. اندازه لوستر باید حدود ?? تا ?? سانتی‌متر از عرض میز کوچک‌تر باشد تا بتواند نور را به درستی روی میز پخش کند و تقریبا فاصله میز از لوستر باید حدودا ?? سانتی‌متر باشد.

برای اتاق خواب لوستر می‌خواهید؟ استفاده از نور مستقیم و آویزان از سقف مانند لوستر چون باعث خیرگی چشم و آزار آن هنگام دراز کشیدن روی تخت می‌شود برای اتاق خواب مناسب نیست. توصیه می‌کنیم برای این اتاق‌ها صرفا از نورهای گرم و چراغ‌‌هایی با امکان تغییر شدت نور استفاده کنید. دیوارکوب‌ها و لامپ‌های‌ هالوژن برای این محیط‌ها مناسب‌اند.

● چگونه یک لوستر را نصب کنیم؟ پیش از هر چیز لازم است یاد آوری کنیم که نصب لوستر کار آسانی نبوده و باید در این زمینه از یک کارشناس کمک بگیرید و به یاد داشته باشید که صرف‌نظر از شکل و نوع و اندازه لوستر قبل از هر اقدامی ‌باید نسبت به قدرت اتصالات برق اتاق در رابطه با تأمین روشنایی چراغ‌های متعدد لوستر اطمینان به عمل آید. دانستن این نکته نیز بسیار مهم است که کابل آویزان از سقف باید آن اندازه استحکام داشته باشد که بدون اینکه بریده شود و یا از سقف جدا شود تاب تحمل وزن لوستر را داشته باشد.

● مراحل نصب لوستر کارشناسان برای نصب لوستر این مراحل را اجرا می‌کنند:

قطع جریان برق

برداشتن پوشش دو شاخه

بازکردن مهره‌های سیمی

اندازه‌گیری ولتاژ سیم‌ها

حذف تجهیزات قدیمی

جایگزینی دو شاخه‌ قدیمی در صورت لزوم

▪ اتصال سیم‌های باقی

ایمن‌سازی تجهیزات جدید در محل ……… برای نصب لوستر در خانه باید نکات ایمنی مربوط به آن را بدانید و اگر در این کار تبحر لازم را ندارید لازم است که از یک نفر که قبلا اینکار را انجام داده و اصول نصب را می‌داند کمک بگیرید. رعایت ۷ نکته زیر می‌تواند به شما کمک کند….

۱) برای نصب لوستر نیاز به داشتن اصول اولیه برق مانند سیم‌کشی دارید. دستورالعمل نصب لوستر را در راهنمای آن بخوانید. ۲

2) به وزن لوستر دقت کنید و بررسی کنید که آیا می‌توانید از جعبه اتصال سقف قدیمی خود استفاده کنید یا باید یک جعبه اتصال جدید و قابل اطمینان نصب نمایید.

۳) برای بالا رفتن حتما از نرده‌بان‌های خانگی استفاده کنید و مطمئن شوید که نرده‌بان سرجای خود محکم ایستاده و لیز نمی‌خورد. چنانچه خطر لیز خوردن وجود دارد زیر چهارپایه‌ها دستمال پارچه‌ای بگذارید.

۴) مراقب باشید کودکان در اطراف‌تان حضور نداشته باشند.

۵) برای انجام هرگونه کار برقی حتما از دست‌کش‌های عایق استفاده کنید و مطمئن باشید که دست‌کش‌تان پاره یا سوراخ نیست. برای این کار می‌توانید از عینک‌های محافظ که اطراف‌اش پوشیده شده و برای محافظت چشم به کار می‌رود نیز استفاده کنید تا هنگامی که سرتان بالاست اجسام ریز ریخته شده از سقف وارد چشم‌تان نشود.

۶) جریان برق را از کنتور قطع کنید و به خاموش بودن کلید بسنده نکنید زیرا ممکن است در حین کار تصادفا کلید برق توسط افراد روشن شود و خطر برق‌گرفتگی وجود دارد به همین دلیل توصیه می‌شود کلیه کارهای برقی را به هنگام روز انجام دهید.

۷) اگر لوسترتان حباب دارد، حباب‌ها را باز کنید و پس از نصب مجددا آنها را ببندید.

مدل لوستر | جدیدترین و زیباترین لوسترهای 2015

مدل لوستر,مدل لوسترهای جدید

مدل لوستر

مدل لوستر,مدل لوسترهای جدید

مدل لوستر

مدل لوستر,مدل لوسترهای جدید

مدل لوستر

مدل لوستر,مدل لوسترهای جدید

مدل لوستر

مدل لوستر,مدل لوسترهای جدید

مدل لوستر

مدل لوستر,مدل لوسترهای جدید

مدل لوستر

مدل لوستر,مدل لوسترهای جدید

مدل لوستر

مدل لوستر,مدل لوسترهای جدید

مدل لوستر

مدل لوستر,مدل لوسترهای جدید

مدل لوستر

مدل لوستر,مدل لوسترهای جدید

مدل لوستر

همچنین ببینید

منبع: اختصاصی جهانی‌ها

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

یک پاسخ به “مدل لوستر | جدیدترین و زیباترین لوسترهای 2016”

  1. ناشناس گفت:

    قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network