منوی سایت
مروری بر گذشته

شهر تاریخی هفت گنبد در دهدشت

جهانی‌ها -> گردشگری شهر تاریخی هفت گنبد در دهدشت شهر تاریخی بلاد شاپور(هفت گنبد) در ضلع جنوبی شهر دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

ادامه مطلب

قلعه تاریخی بیرجند

جهانی‌ها -> گردشگری قلعه تاریخی بیرجند قلعه بیرجند که با نام‌های قلعه ته ده و پایین شهر نیز شناخته می‌شود، بزرگترین و قدیمی‌ترین بنای تاریخی بیرجند به شمار می‌رود

ادامه مطلب

تنگه تاریخی سولک

جهانی‌ها -> گردشگری تنگه تاریخی سولک در حدفاصل میان کوه‌ها تنگه‌ای به نام «سولک» یا «سروک» وجود دارد که در فارس نامه ناصری به معنی گردنه سروهای کوچک از آن نام برده شده است.

ادامه مطلب

کاروانسرای سرایان

جهانی‌ها -> گردشگری کاروانسرای سرایان کاروانسرای سرایان مربوط به دوره صفوی است و در سرایان، میدان کوثر واقع شده است. این کاروانسرا که متعلق به دوره صفویه می باشد و به رباط شاه عباسی نیز مشهور است می‌باشد،

ادامه مطلب

موزه ذوالفقاری زنجان

جهانی‌ها -> گردشگری موزه ذوالفقاری زنجان مردان نمکی نامی است که به شش مومیایی کشف‌شده در زمستان سال 1372 خورشیدی در معدن نمک چهرآباد استان زنجان داده شده‌است. داستان مردان نمکی داستانی است شنیدنی از آنهایی که به ناگاه از اعصار تاریک تاریخ به عصر جدید پرتاپ شده اند.

ادامه مطلب

غار دل دل در گلستان

جهانی‌ها -> گردشگری غار دل دل در گلستان غار‌های ایران هنوز هم که هنوز است مورد بی‌مهری دوستداران گردشگری هستند. تعریف همه آنها از غار محدود می‌شود به غار علیصدر که البته از زیبایی‌هایش نمی‌توان گذشت، اما حتی طبیعت‌گردان ایران هم چندان توجهی به غارها ندارند.

ادامه مطلب

خانه ملاصدرا در قم

جهانی‌ها -> گردشگری خانه ملاصدرا در قم خانه ملاصدرا فیلسوف بزرگ قرن 11 که فلسفه اشراق را به نهایت اوج خود رساند در استان قم قرار دارد و عمر ساختمان سرخ رنگ و کاهگلی آن به دوره صفویه می رسد.

ادامه مطلب

برج مقبره بابا حسین در ملایر

جهانی‌ها -> گردشگری برج مقبره بابا حسین در ملایر   بهار برای سفر به غرب کشور زمان خوبی است. وقتی که هوای خنک و کوهستانی غرب به شکوفه نشسته و سرسبزی تا دامنه کوه ها رسیده است.

ادامه مطلب

قلعه دختر فیروزآباد

جهانی‌ها -> گردشگری قلعه دختر فیروزآباد   قلعه دختر استان فارس در شش کیلومتری جاده فیروزآباد به شیراز در دامنه کوهی مشرف به جاده قرار دارد که پس از طی مسافتی حدود ۳۰۰ متر می‌توان به قلعه دختر رسید.

ادامه مطلب

شهر باستانی کرمانشاه

جهانی‌ها -> گردشگری شهر باستانی کرمانشاه كرمانشاه‌ یكی‌ از شهرهای‌ باستانی‌ ایران‌ است‌ و گفته‌ می‌شود كه‌ آن‌ را طهمورث‌ دیوبند، پادشاه‌ افسانه‌ای ‌پیشدادیان‌ ساخته‌ است‌ و برخی‌ نیز بنای‌ آن‌ را به‌ بهرام‌ پادشاه‌ ساسانی‌ نسبت‌ می‌دهند.

ادامه مطلب

کلاه فرنگی بیرجند

جهانی‌ها -> گردشگری کلاه فرنگی بیرجند   کلاه‌فرنگی بیرجند یا ارگ حسام ‏الدوله، منسوب به امیر حسن خان شیبانى، در مرکز شهر بیرجند در استان خراسان جنوبی قرار دارد.

ادامه مطلب

کاخ گلستان تهران

جهانی‌ها -> گردشگری کاخ گلستان تهران کاخ گلستان یکی از آثاری است که به تازگی در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. این کاخ با تمام زیبایی‌های وصف‌ناپذیرش شاهد حکمرانی سلاطینی بوده که در کمال خودخواهی و با نگاهی از سر کوته‌فکری به مردمی نجیب و صبور حکم رانده‌اند.

ادامه مطلب

هفت تپه در خوزستان

جهانی‌ها -> گردشگری هفت تپه در خوزستان محوطه باستانی هفت‌تپه در بخش جنوب شرقی شهرستان شوش و در فاصله 15 کیلومتری آن واقع شده است.

ادامه مطلب

کاروانسرای مهر سبزوار

جهانی‌ها -> گردشگری کاروانسرای مهر سبزوار کاروانسرای تاریخی روستای مهر در محور سبزوار-شاهرود در حاشیه روستای مهر قرار دارد که در روزگارهای قدیم منزلگاه کاروان‌های خسته جاده تاریخی ابریشم بوده و یکی از بهترین و زیبا ترین کاروانسراهای بین راهی این مسیر محسوب می‌شود.

ادامه مطلب

بازار سنتی رشت

جهانی‌ها -> گردشگری بازار سنتی رشت   بازار بزرگ شهر رشت در بافت قدیمی و مرکزی این شهر قرار دارد و مرکز کلیه فعالیت‌های بازرگانی استان گیلان به حساب می‌آید.

ادامه مطلب
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network