منوی سایت
مروری بر گذشته

آسمان‌خراش‌های قرون وسطی

جهانی‌ها -> گردشگری آسمان‌خراش‌های قرون وسطی San Gimignanoیک تپه کوچک در منطقه ای معروف به توسکانی ایتالیا، در 56 کیلومتری جنوب شهر فلورانس است.

ادامه مطلب

قلعه ادینبورگ در اسکاتلند

جهانی‌ها -> گردشگری قلعه ادینبورگ در اسکاتلند   قلعه‌ی ادینبورگ در اسکاتلند یکی از مکان‌هایی است که بیشتر از جاهای دیگر در آن وجود روح گزارش شده است. این قلعه که رو به شهر ادینبورگ قرار دارد، دارای چندین سیاهچال است که در طول قرن‌ها محل شکنجه و قتل هزاران زندانی بوده است.

ادامه مطلب

شهر کوتنا هورا در جمهوری چک

جهانی‌ها -> گردشگری شهر کوتنا هورا در جمهوری چک   شهر تاریخی کتنا هورا، کلیسای سنت باربارا و کلیسای جامع بانوی ما در سدلک، جمهوری چک کتنا هورا که به دلیل وجود معادن نقره و بهره‌برداری از این معادن توسعه یافت، در قرن چهاردهم میلادی به شهری سلطنتی مبدل گشت و از این رو بناهای […]

ادامه مطلب

قصر نیکلای چائوشسکو در رومانی

جهانی‌ها -> گردشگری قصر نیکلای چائوشسکو در رومانی شاید «نیکلای چائوشسکو»، برای بسیاری از نسل قدیم تر ایرانی ها آشنا باشد یا در اخبار چهره ی وی را دیده باشند.

ادامه مطلب

مناره جم در افغانستان

جهانی‌ها -> گردشگری مناره جم در افغانستان این مقاله راجع به قدمت وهنر و معماری مربوط به مناره و بقایای باستانی جم و موقعیت جغرافیای آن در افغانستان می باشد.

ادامه مطلب

قصر نوی شوان اشتاین در آلمان

جهانی‌ها -> گردشگری قصر نوی شوان اشتاین در آلمان قصر نُوی‌شوان‌شتَین نام قصری است متعلق به قرن نوزدهم میلادی در جنوب استان باواریا در جنوب کشور آلمان. قصر نُوی‌شوان‌شتَین توسط پادشاه وقت باوریا  به نام لادویگ دوم ساخته شد.

ادامه مطلب

زیباترین قلعه‌های آلمان

جهانی‌ها -> گردشگری زیباترین قلعه‌های آلمان در قرون وسطی حدود ۲۰ هزار قلعه در مناطق آلمانی زبان اروپا ساخته شدند. این قلعه‌ها قدرت حاکمان مناطق مختلف را تضمین می‌کردند. پس از صدها سال شمار کمی از این قلعه‌ها باقی مانده‌اند و اکنون مناطق گردشگری هستند.

ادامه مطلب

معروف‌ترین آثار تاریخی اروپا

جهانی‌ها -> گردشگری معروف‌ترین آثار تاریخی اروپا علاوه بر مناظر طبیعی زیبا ، تنوع فرهنگ و جاذبه های توریستی متفاوت ، اروپا مملو از ساختمان ها و سازه های تاریخی و فرهنگی با قدمت بالا است.

ادامه مطلب

معبد ژوپیتر در بعلبک لبنان

جهانی‌ها -> گردشگری معبد ژوپیتر در بعلبک لبنان بعلبك در شرق كشور لبنان و بین دو سلسله كوه دره بقاع قرار دارد كه یكی از نادرترین آثار تاریخی جهان را در خود نگهداری می‌كند.

ادامه مطلب

معبد ادفو مصر

جهانی‌ها -> گردشگری معبد ادفو مصر معبد ادفو (Edfu Temple) تنها معبدي است كه به خوبي محافظت شده است .ساخت آن از 327 قبل مسيح توسط potlemy سوم آغاز شده و ساخت و ساز بنا توسط شهبانو Cleopatra ، آخرين شهبانو مصر ادامه داده شده است .

ادامه مطلب

شهر غرق شده شی چانگ در چین

جهانی‌ها -> گردشگری شهر غرق شده شی چانگ در چین حتما پیش از این هم از شهرهای مغروق چیزهایی شنیده‌اید، شاید معروف‌ترین منطقه‌ای که در میان آب‌های اقیانوس از نظر محو شده جزیره آتلانتیس باشد که فرضیه‌های متعددی پیرامون واقعی یا افسانه‌ای بودن آن وجود دارد.

ادامه مطلب

موزه ملی مصر

جهانی‌ها -> گردشگری موزه ملی مصر موزه ی اشیای عتیقه ی مصری که معمولا به عنوان موزه ی مصری در قاهره مصر شناخته می شود جایگاه مجموعه ی وسیعی از اشیای عتیقه ی مصر باستان میباشد. این موزه دارای 120000 شی میباشد.

ادامه مطلب

قلعه چیتورگاه در هندوستان

جهانی‌ها -> گردشگری قلعه چیتورگاه در هندوستان قلعه چیتورگاه (Chittorgarh)، یک قلعه باستانی در ایالت راجستان (Chittorgarh) واقع در شمال غرب هند است.

ادامه مطلب

تمدن باستانی در کوه‌های هیمالیا

جهانی‌ها -> گردشگری تمدن باستانی در کوه‌های هیمالیا در میان رشته کوه های عظیم هیمالیا، غارهایی پنهان شده که مامن یکی از شگرف ترین رازهای باستان شناسی جهان است. نشنال جئوگرافی این غارها را «موستانگ» (اسب وحشی) نامیده است؛ بقایای یک پادشاهی که در گذشته در شمال مرکزی نپال وجود داشته است.

ادامه مطلب

معبد راناک‌پور در هندوستان

جهانی‌ها -> گردشگری معبد راناک‌پور در هندوستان یکی از موفقیت های تمدن هند که برای دنیا همچون میراثی گرانبها باقی مانده معماری آن است.میراثی که قدمت آن را می توان به هزاران سال قبل نسبت داد.

ادامه مطلب
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network