بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

آموزش پخت خورش فسنجان با به

آموزش پخت خورش فسنجان با به خورش فسنجان با به از مجموعه دستورغذایی های ایرانی است که طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده ایم. این خورش را می توان به روش های مختلف تهیه کرد. می توانید از انواع گوشت ها مانند مرغ، گوشت قلقلی و یا اردک استفاده کنید. یکی از این […]

ادامه مطلب

آموزش تهیه خورش قیمه یک غذای کاملا ایرانی

آموزش تهیه خورش قیمه یک غذای کاملا ایرانی جهانی‌ها -> خورش قیمه در این بخش از آشپزی در سایت جهانی‌ها آموزش تهیه خورش قیمه یک غذای کاملا ایرانی را میخوانید با ما تا پایان این آموزش همراه باشید.

ادامه مطلب

طرز تهیه قورمه سبزی اهوازی

طرز تهیه قورمه سبزی اهوازی  آشپزی را هم می توان به عنوان یک فعالیت روزمره خسته کننده در نظر گرفت، هم می توان به آن به چشم یک تفریح هنری نگاه کرد، انتخاب با خود شما است.

ادامه مطلب

طرز تهیه خورش سیب و پیاز

طرز تهیه خورش سیب و پیاز طرز تهیه خورش سیب و پیاز امروز برای شما عزیزان طرز تهیه یک خورشت بسیار خوشمزه را آماده کرده‌ایم و امیدواریم از این غذای بسیار خوشمزه لذت ببرید.

ادامه مطلب

طرز تهیه خورش هلو یک غذای لذیذ تابستانی

طرز تهیه خورش هلو یک غذای لذیذ تابستانی طرز تهیه خورش هلو یک غذای لذیذ تابستانی برای پخت خورش هلو می توانید از کمپوت هلو هم استفاده کنید

ادامه مطلب

آموزش تهیه خورش کرفس متفاوت

آموزش تهیه خورش کرفس متفاوت آموزش تهیه خورش کرفس متفاوت خورش کرفس یکی از غذاهای سنتی ایرانیان است که طرفداران بسیار زیادی دارد. برای ایجاد تنوع در غذاهای تان خورش کرفس را این بار متفاوت درست کنید.

ادامه مطلب

طرز تهیه خورش فسنجان با مرغ

طرز تهیه خورش فسنجان با مرغ طرز تهیه خورش فسنجان با مرغ مواد لازم : برای 8 الی 10 نفر

ادامه مطلب

طرز تهیه خورش قیمه بادمجان مجلسی با دو دستور پخت

طرز تهیه خورش قیمه بادمجان مجلسی با دو دستور پخت طرز تهیه خورش قیمه بادمجان مجلسی با دو دستور پخت دستور اول خورش قیمه بادمجون، از غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانیست که درست کردن آن کمی قلق دارد.

ادامه مطلب

طرز تهیه خورش کرفس مجلسی با گوشت

طرز تهیه خورش کرفس مجلسی با گوشت طرز تهیه خورش کرفس مجلسی با گوشت در این قسمت از آموزش آشپزی طرز پخت خورش کرفس را آموزش میدهیم

ادامه مطلب

طرز تهیه خورشت گردو بادمجان

جهانی‌ها –> آشپزی این خورشت باید کم آب باشد و با شعله بسیار ملایم بپزد تا بادمجان ها له نشود. می توان در هنگام سرو غذا از چاشنی رب انار یا آبلیمو استفاده کرد.خورشت گردو و بادمجان مخصوص سمنان می باشد.

ادامه مطلب
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن