منوی سایت
مروری بر گذشته

بیوگرافی حسین فسنقری

بیوگرافی دی جی حسین فسنقری,بیوگرافی دی جی فسنقری

بیوگرافی حسین فسنقری

حسین فسنقری متولد ۱۳۶۱ در سبزوار یک دی جی و گرم‌کننده مشهور مجالس شادی در ایران است.

وی شخصیتی کاملاً نوظهور و مشهور عام است که صداو سیمای جمهوری اسلامی به قدرت این پدیده پی برده است و قصد داشته از شهرت وی برای جلب مخاطب استفاده کند. فسنقری با حضور در چند عروسی و انتشار چند کلیپ، توانست در مدتی کوتاه به پدیده‌ای مشهور در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شود. صفحاتی که در شبکه‌های اجتماعی، باعث معروف شدن وی شده است، هیچ ارتباطی با این خواننده‌ی مراسم‌های عروسی نداشته و خود فسنقری در مصاحبه‌ای گفته است آشنایی چندانی با اینترنت ندارد و صفحه‌ای با مدیریت او در فیس‌بوک وجود نداشته است.

ویژگی‌های دی جی حسین فسنقری

آرایش و ظاهر وی شبیه دی‌جی‌های معمول نیست، مثلاً از کت و شلوار براق استفاده نمی‌کند و موهایش روغن زده و مرتب نیست، تی‌شرت ساده‌ای به تن می‌کند و معمولاً با حرکاتی عجیبش سعی دارد شور مجالس را بیشتر کند.ترجیع بند سخنان وی «مردم» است. وی معتقد است که شاد بودن همه چیز را تضمین می‌کند.

بزرگمهر حسین‌پور کاریکاتوریست و طنز پرداز معتقد است که ویژگی فسنقری رضایت و خوشحال بودن در لحظه است. او مردی خوشحال است که از کارش راضی است و تمام انرژی اش را برای کار می‌گذارد و دل به کارش می‌دهد. او دوست دارد متفاوت و خلاق باشد، حرف‌های جدید بزند و حرکات جدید انجام دهد و تمام تلاشش را بکند تا دیگران را شاد کند.

برخی معتقدند که در سال‌های پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران که با شادی مردم به‌طور ایدئولوژی‍ک و سیستماتی‍ک مبارزه شد و در نتیجه مردم به افسردگی و سرخوردگی دچار شدند. و در شرایطی که جامعه آن‌قدر در افسردگی تنیده شده است، حضور امثال فسنقری در نظر مردم دارای اهمیت بوده و ی‍ک نعمت الهی دانسته‌شده است.

فسنقری بن‌مایه‌های طنز دارد و یقیناً در زندگی عادی و در بین خانواده دوستان محل زندگی خود از این بن مایه‌های طنز استفاده می‌کند. حالت گرد کردن چشم‌ها و دیالوگ‌های او قابل تمسخر نیست بلکه هنر طنز اوست.

ویژگی ویدئوهای فسنقری این است که در یک فضای ناآگاهانه تولید شده‌اند، لذا قابل تکرار نیستند. حتی اگر باشند، ممکن است به اندازه‌ی آن اولی به دل بیننده نچسبند. در واقع فسنقری در آن لحظه اجرا اصلا نمی دانسته که کارش بازتاب وسیعی داشته و جمعیت زیادی را غافلگیر خواهد کرد. همین آگاهانه نبودن، در جذاب‌تر شدن فضا و محبوبیت وی موثر بوده است.

او اهل فسنقر روستایی از توابع سبزوار است.

تحصیلات

وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی مهندسی عمران از دانشگاه سبزوار می‌باشد.

خوانندگی

فسنقری سال‌هاست به کار خوانندگی و نوازندگی در مجالس مختلف می‌پردازد.

منتقدین دی جی حسین فسنقری

فسنقری در زادگاهش فردی شناخته شده بوده اما شهرت وی به مذاق بسیاری از همشهریان وی خوش نیامده و او را گوشه‌نشین کرده است.

برخی از رسانه‌ها «پدیده فسنقری» را همان رویه‌ی تاریک جانور ترسناک ذهن جمعی مردم نامیده‌اند.

منبع : fa.wikipedia.org

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network