منوی سایت
مروری بر گذشته

8 روش پرکاربرد استفاده نمک در منزل

see more بعضی اوقات چیزهای خیلی ساده ای در دسترس ماست که از خیلی کاراییهای آن بی خبریم البته نمک از چاشنی های خوب و اساسی در منزل است حالا ما قصد داریم کاربردهای دیگری که نمک در خانه دارد را به شما آموزش دهیم.

پاک کردن لکه های باقیمانده از قهوه یا چای
برای پاک کردن لکه های قهوه یا چای از ظروف و لیوان های سفالی و چینی، نمک یا خمیر نمک و سرکه‌ی سفید را با هم مخلوط کرده و آن را بسایید همچنین لکه هایی که روی گلدان ها بر اثر آب به جای می مانده باقی مانده را نیز می توان با مالیدن نمک روی آنها پاک کرد.

here  

خاموش کردن آتش روی اجاق گاز
اگر قابلمه یا ماهیتابه تان روی اجاق گاز آتش گرفت،  ابتدا به سرعت اجاق را خاموش کنید، و سپس روی آتش نمک یا جوش شیرین بپاشید آتش بلافاصله خاموش می شود.

this web page  

تمیز کردن ظروف سوخته و سیاه شده
اگر ظرف هایتان در اثر حرارت سیاه شدند یا جای غذاهای سوخته ته ظرف هایتان باقی مانده، نواحی سوخته یا سیاه شده ی ظروف تان را خیس کنید و روی آن نمک بپاشید سپس پس از ده دقیقه آن را بسایید و با آب بشویید.البته می توانیید  داخل ظرف را پر از آب کرده و سپس یک مشت نمک داخل آب بریزید و بگذارید یک شب بماند روز بعد ظرف را روی گاز بگذارید و صبر کنید تا محلول آب و نمک بجوشد. با این روش آثار سوختگی از روی ظروف از بین می رود اگر لکه ها به طور کامل پاک نشدند، این کار را دوباره نیز تکرار کنید.

read more  

جلا دادن وسایل برنجی
برای از بین بردن لکه های سخت از ظروف و وسایل برنجی، از خمیر نمک و سرکه و آبلیمو استفاده کنید. آب لیمو خمیر نمک و سرکه را با هم مخلوط کرده  و سپس آن را با  یک پارچه روی وسایل برنجی بمالید. سپس وسایل برنجی را با آب ولرم شسته و با یک پارچه تمیز بدون پرز خشک نمائید.

this web page  

تمیز کردن تخته گوشت
یک مشت نمک درشت را به همراه آب لیمو مخلوط کرده و روی تخته گوشت بمالید و به این ترتیب تمیز و ضدعفونی می شود.

http://jesus-alive.org/?map  

تسکین سوزش ناشی از گزش حشرات
با آب و نمک ترکیبی خمیری درست کرده ابتدا محل گزش حشره را شسته و ترکیب را ده دقیقه روی محل گزش حشره بگذارید.

http://chuaphuocan.com/map  

برای آب کردن یخ‌ خیابان در فصل سرما
در فصل سرما قبل از بارش برف و باران شدید، روی پیاده رو یا هر مکانی که در اطراف خانه رفت و آمد می کنید سنگ نمک قرار دهید. این کار موجب می‌شود یخ هرگز به زمین نچسبد مخصوصا اگر زمین از جنس بتونی باشد. 

article source  

کم کردن درد ناشی از کشیدن دندان
شستن دهان با محلول آب گرم و نمک بعد از کشیدن دندان موجب تسکین و آرامش درد می‌شود. نمک میکروبهای موجود دردهان را از بین می برد.

 

 

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network