منوی سایت
مروری بر گذشته

7 سم خانگی که هرروز از آن ها استفاده می کنیم

تمیز کردن خانه می تواند ضررهای زیادی برای سلامتی ما داشته باشد، اکثر محصولاتی که ما معمولا هر روز برای تمیز و سالم نگه داشتن اطرافمان از آن ها استفاده می کنیم، که در حقیقت به بدن ما آسیب می رسانند، ما در این نوشته 7 نوع از این مواد مضره را برای شما شرح می دهیم:

مایع های ظرفشویی
اکثر مواد شوینده ظروف حاوی تریکلوسان هستند، که تا حد زیادی ضد باکتری بوده و می تواند رشد باکتری های مقاوم در برابر دارو را افزایش دهند، در واقع یکی از بزرگترین اشتباهات ما در حوزه سلامت که در چند دهه گذشته انجام داده ایم، استفاده زیاد از مواد شوینده ضدباکتری است، زیرا آنها رشد میکروب های مقاوم را افزایش می دهند.

شیشه پاک کن ها
شیشه پاک کن ها، دارای موادی به نام بوتاکسی اتانول هستند، و همین مواد شیشه ها را تمیز و درخشان می کنند، بوی این مواد می تواند گلویتان را تحریک کند، استنشاق بیش از حد این مواد ممکن است به کلیه هایتان آسیب وارد کند.

ضدعفونی کننده های سرویس بهداشتی

مواد پاک کننده مخصوص سرویس بهداشتی بر پایه کلر هستند، که برای سلامتی خطرناک هستند، این مواد می توانند باعث تحریک تنفسی شدید شوند.

حشره کش ها
حشره کش ها دارای مواد شیمیایی و سمی هستند،  آنها معمولا داروی دیازینون، پروپکسور و کلروپیریفوس دارند که باعث سردرد، سرگیجه و حالت تهوع می شوند.

پودرهای لباسشویی
مواد شوینده آنزیم هایی دارند که باعث پاک کردن لکه ها از الیاف پارچه می شوند، اما خطرناک هستند و می توانند باعث استفراغ و تشنج شوند، این مواد را از کودکان دور نگه دارید.

تمیزکننده های اجاق گاز

تمیز کردن اجاق گاز با مواد تمیزکننده موجود در بازار بسیار آسان و راحت است، اما بسیار ضرر دارد و سمی است، عنصر فعال هیدروکسید سدیم که بسیار خورنده بوده و اگر به پوست و یا چشمان شما برسد، باعث سوختگی های شدید می شود،  اگر این ماده را استنشاق کنید، ممکن است گلویتان درد بگیرد، که این درد چندین روز طول می کشد.

نرم کننده های لباس
ترکیبات آمونیوم کواترنری که در مواد نرم کننده مایع یافت می شوند، دارای اثر ضد میکروبی بوده و باعث مقاومت میکروب ها می شوند، این مواد همچنین می توانند پوست را تحریک کرده و ممکن است باعث مشکلات خاص تنفسی شوند.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network