منوی سایت
مروری بر گذشته

دلایل زرد شدن برگ گل و گیاه

زمانی که از گیاهان مراقبت می کنید، چه گیاهان آپارتمانی و چه گیاهان باغ و باغچه ای، گاهی می بینید برگهای گیاهان ناگهان زرد شده اند، زرد شدن برگ های گیاهان ممکن است به بروز مشکلاتی در گیاه اشاره داشته باشد، علت زرد شدن برگ ها دلایلی دارد که ما چهار دلیل مهم آن را برای شما شرح می دهیم.

 آب نرسیدن به گیاه 

یکی از علتهای زرد شدن برگهای گیاهان این است که آب کافی به آنها نمیرسد، اگر گلدان شما برگهایش زرد شده است، خاک آن را بررسی کنید، متوجه می شوید خشک است یا خیر، اگرخاک گلدان خشک است دلیل زرد شدن برگهای آن همین است و راه حل آن آب دادن به گیاه است.

عدم دریافت نور خورشید

یکی دیگر از علتهای زرد شدن برگهای گیاهان عدم دریافت نور خورشید است، در صورتی که نور خورشید به گیاه نمیرسد مشکل گیاهتان این است، با انتقال گیاه به جایی که آفتاب کافی دریافت کند مشکل زردی آن حل می شود.

وجود آفت در گیاه 

در صورتی که هنوز نمی دانید چرا برگهای گیاهتان زرد شده است و اطمینان دارید که مشکل آن از کم آبی نیست، باید بررسی کنید که  حشره یا آفتی در گیاه وجود دارد یا خیر، آفت ها و حشرات مختلفی وجود دارند که به گیاه آسیب می رسانند و ممکن است گیاه دچار آفت  شده باشد، برای از بین بردن آفت ،مواد آفت کشی وجود دارند که استفاده از آنها برای گلدانهای خانگی بی خطر است و گیاه را از آفت نجات می دهد.

کمبود مواد مغذی یا کوچک بودن گلدان

یکی از علتهای زرد شدن برگهای گیاهان آسیب دیدن ریشه های آنها است،در شرایطی که ریشه ها در گلدان خیلی به هم چسبیده و جای آن تنگ باشد و همچنین کمبود مواد مغذی می تواند منجر به زرد شدن برگها شود،  مشکل اول را میتوان با عوض کردن گلدان و مشکل دوم را با افزودن کود به خاک گیاه حل کرد، برای انتقال گیاه در گلدان دوم، باید از گلدان بزرگتری استفاده کنید و حتما خاک آن را عوض کنید و از خاک تازه استفاده نمایید، توجه داشته باشید مقداری از خاک قبلی گیاه را در اطراف ریشه بگذارید بماند، وبه گیاه آب بدهید.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network