بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

گفتگوی جالب با لیندا کیانی در مورد طراح لباسش

گفتگوی جالب با لیندا کیانی در مورد طراح لباسش

گفتگوی جالب با لیندا کیانی در مورد طراح لباسش

“نرگس طافی” یکی از طراحان مُد جوان با تحصیلات آکادمیک در دانشگاهای معتبر اروپایی و همچنین سابقه فعالیت در کشور آمریکا است که هم اکنون با کوله باری از دانش و تجربه به کشور بازگشته است.


نرگس طافی” یکی از طراحان مُد جوان با تحصیلات آکادمیک در دانشگاهای معتبر اروپایی و همچنین سابقه فعالیت در کشور آمریکا است که هم اکنون با کوله باری از دانش و تجربه به کشور بازگشته است. او دانش آموخته طراحی لباس در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه الیساوا بارسلون اسپانیاست و تز پایان نامه اش بعنوان طرح منتخب دانشجویی در فستیوال فشن بارسلونا بنمایش گذاشته می شود که تحسین داواران حاضر در این فستیوال را برمی انگیزد. او پس از پایان تحصیلاتش به کشور آمریکا مهاجرت می کند و در ایالت کالیفرنیا و شهر لس آنجلس اقدام به ثبت برند طراحی لباس خود می کند. پس از یکسال فعالیت او تصمیم به بازگشت به کشورش و تقسیم تجاربش با دیگر طراحان جوان کشور می گیرد.سبک طراحی نرگس طافی بسیار متفاوت تر و کاملتر از آنچیزی است که بطور معمول در ایران انجام میگیرد . او برای هر مجموعه و کالکشن جدیدی که طراحی میکند ، در ابتدا یک کانسپت و موضوع اصلی انتخاب می کند و مهم ترین و اصلی ترین قسمت پروسه طراحی لباسش را تحقیق و پژوهش درباره ی موضوع و کانسپت پروژه اش می داند که بگفته خودش بین یک تا سه ماه ممکن است بطول بی انجامد.
نرگس طافی را میتوان علاوه بر یک هنرمند و طراح لباس ، یک فعال امور اجتماعی دانست ، چون تمامی موضوعاتی که تا کنون او برای مجموعه هایش انتخاب کرده از مسائل و مشکلات و تضاد های موجود در جامعه نشئت می گیرد. موضوعاتی از قبیل تولد دیگر ، اضطراب و مجموعه ی آخرش بنام کنج مطرود که به سه بخش اصلی : غرور ، تنهایی و اجبار تقسیم بندی شده بود. او در طرحهایش با استفاده از فرم ، رنگ و بافت سعی در القای مفهوم موضوعات اصلی مجموعه هایش به مخاطب کارهایش دارد . در واقع او برای اولین بار در کشور تلاش کرده است ، هنر مفهومی یا کانسپت آرت را بطریقی تلطیف سازی نماید تا مخاطب عام هم قدرت درک و ایجاد رابطه با آن را داشته باشد. اقدامی انقلابی و پیشرو که بسیار جای تقدیر دارد.
طرح های او بشدت مینیمال و مهندسی شده اند ، برش های تیز در کنار استفاده و ابداع تکسچرها و بافتهای فراون و نو، و توجه و تمرکز بر روی مفهوم تضاد، استایل شخصی نرگش طافی در طراحی مُد را تشکیل می دهند. استایلی که سابقاً در انحصار آقایان بود و زنان اندک شماری توانایی خلق طرحهایی با برش های تیز و زاویه دار و مینیمال فرمیکی اینچنین استادانه را داشته اند.
لیندا کیانی یکی از بازیگرانی است که لباس هایش را نرگش طافی طراحی کرده است.

گفتگوی جالب با لیندا کیانی در مورد طراح لباسش

همچنین ببینید:لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن