بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

کسب دومین مدال طلای المپیک توسط سهراب مرادی

کسب دومین مدال طلای المپیک توسط سهراب مرادی

کسب دومین مدال طلای المپیک توسط سهراب مرادی

سهراب مرادی توانست مدال طلای دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری المپیک 2016 ریو را از آن خود کند.در نهمین روز بازی های المپیک ریو سهراب مرادی و علی هاشمی در دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری بر روی تخته رفتند که مرادی توانست مدال طلای المپیک را به دست آورد.

 

همچنین علی هاشمی با 173کیلوگرم در یک ضرب، 210 کیلوگرم در دو ضرب و مجموع 383 کیلوگرم هفتم شد.

حرکت یک ضرب

علی هاشمی در اولین حرکت پشت وزنه 172 کیلوگرم قرار گرفت که آن را انداخت. انوشیروانی سرمربی تیم ملی برای دومین حرکت هاشمی یک کیلوگرم به وزنه درخواستی اضافه کرد و نماینده ایران باید 173 کیلوگرم را مهار می کرد که ناموفق بود. او در سومین حرکت و در شرایطی که در آستانه حذف از المپیک بود موفق به ثبت رکورد 173 کیلوگرم شد. او در یک ضرب هفتم شد.

سهراب مرادی کار خود را در یک ضرب باید با مهارر وزنه 178 کیلوگرم آغاز می کرد که ناموفق بود اما در دومین حرکت موفق شد 178 کیلوگرم را به ثبت برساند. مرادی به عنوان آخرین وزنه بردار برای مهار وزنه 182 کیلویی به روی تخته رفت که موفق شد آن را بلند کند و با اختلاف پنج کیلوگرم نسبت به نفر دوم این دسته، در رده نخست قرار گرفت.

حرکت دو ضرب

هاشمی در اولین حرکت باید 210 کیلوگرم را مهار می کرد که موفق عمل کرد. هاشمی در دومین حرکت پشت وزنه 220 کیلوگرم قرار گرفت که نتوانست وزنه را بر روی سینه بکشد.

او در سومین حرکت خود نیز باز هم نتوانست از پس وزنه 220 کیلوگرم برآید و با همان 210 کیلوگرم به کار خود پایان داد و در مجموع دو حرکت 383 کیلوگرم را به ثبت رساند.

مرادی کار خود را در دو ضرب با مهار 221 کیلوگرم آغاز کرد که با مهار همین وزنه قهرمانی‌اش در المپیک قطعی شد. او که خیالش از قهرمانی راحت شده بود، برای حرکات دوم و سوم به وزنه 234 کیلوگرم حمله کرد تا رکورد المپیک را بشکند اما ناموفق بود.

با این حال وزنه برداری ایران تابحال با دو طلای کیانوش رستمی و سهراب مرادی توانسته کاروان ایران را در جدول مدال ها تا مکان بیستم بالا بکشد.

نتایج دسته 94 کیلوگرم:

1-سهراب مرادی از ایران با رکورد 182 یک ضرب، 221 دو ضرب و مجموع 403 کیلوگرم (مدال طلا)

2-واژدیم استرالتسو از بلاروس با رکورد 175 یک ضرب، 220 دو ضرب و مجموع 395 کیلوگرم (مدال نقره)

3-آیوریماس دیژبالیس از لیتوانی با رکورد 177 یک ضرب، 215 دو ضرب و مجموع 392 کیلوگرم (مدال برنز)

همچنین ببینید:لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

یک پاسخ به “کسب دومین مدال طلای المپیک توسط سهراب مرادی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن