بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

کتاب نیوتون پس از 300 سال رکورد زد

کتاب نیوتون پس از 300 سال رکورد زد

%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%86%db%8c%d9%88%d8%aa%d9%88%d9%86

کتاب نیوتون پس از 300 سال که از مرگ وی میگذرد رکورد زد.

نخستین نسخه از کتاب «اصول ریاضی فلسفه طبیعی» تألیف «اسحاق نیوتون» کاشف جاذبۀ زمین، در حراجی معروف کریستی به قیمت 3 میلیون و 719 هزار و 500 دلار به فروش رسید تا رکورد تازه ای در این زمینه ثبت شود.

به نوشتۀ مرصادنیوز، فروش یک دستنوشتۀ علمی در ازای چنین مبلغ هنگفتی به یک مجموعه دار، یکی از بزرگ ترین خرید و فروش ها به شمار می رود.

زمانی که نیوتون این کتاب را نوشت بین 300 تا 400 نسخه از آن به زبان لاتین ثبت شد که البته در طول تاریخ بسیاری از آنها از بین رفت و این یکی از سالم ترین نسخه های ویرایش اول کتاب مذکور محسوب می شود.

هم اکنون تنها یک نسخه دیگر از کتاب اصول ریاضی نیوتون وجود دارد که 47 سال قبل در مراکش به فروش رسید و سپس در دسامبر 2013 حراجی کریستی نیویورک آن را به قیمت 2 میلیون و 517 هزار دلار به یک کلکسیونر فروخت.

کتاب نیوتون به عنوان گرانترین کالا فروخته شد

این اتفاق در سال 2013 میلادی باعث شد رکورد گرانبهاترین کالای فروخته شده در تاریخ حراجی های معروف جهان به نام کتاب نیوتون ثبت شود که البته هم اکنون رکورد مذکور شکسته شد.

ابتدا پیش بینی می شد که این دست نوشته ها با قیمت پایه یک تا 1.5 میلیون دلار فروخته شوند و در پایان قیمت نهایی به دو برابر بیشتر از پیش بینی اولیه رسید.

کتاب نیوتون پس از 300 سال رکورد زدلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن