منوی سایت
مروری بر گذشته

کاربردهای جالب روغن در خانه

شاید اکثر افراد با کاربردهای روغن نباتی در خانه آشنا نباشند، و فکر می کنند روغن ماده ای چرب است، که تمیز کردن خود آن دردسر است، اما در این مقاله شما را با کاربردهای جالب روغن نباتی در خانه آشنا خواهیم کرد.

از بین بردن رنگ از روی پوست

اگر دست شما بر اثر نقاشی یا رنگ آمیزی رنگی شده، به جای استفاده از بنزین، تینر و یا مواد شیمیایی مضر دیگر می توانید، از روغن نباتی استفاده کنید، برای این کار روغن را روی پوست بمالید، و بعد که رنگ برطرف شد دست های خود را با صابون بشویید.

 

درخشان کردن ظروف استیل
برای درخشان تر کردن ظروف یا شیرآلات استیل می توانید، چند قطره روغن زیتون را روی یک پارچه بریزید، و با آن شیرآلات را براق کنید، بدون اینکه اثر چربی روی آن باقی بماند.

 

از بین بردن لکه های روی وسایل چوبی
اگر روی وسایل چوبی لکه ای افتاده که پاک نمی شود، یا اگر چوب خراشیدگی پیدا کرده، می توانید یک فنجان روغن زیتون را با نصف لیوان آبلیمو مخلوط کنید، و آن را با یک دستمال روی چوب بمالید، بعد از چند بار کشیدن دستمال روی چوب، لکه ها و خراش ها محو خواهند شد.

 

تمیز کردن کفش های چرمی

اگر کفش چرمی شما خاکی و کثیف شده است، برای تمیز کردن ابتدا گرد و خاک آن را با یک دستمال مرطوب پاک کنید، سپس یک قطره روغن نباتی روی یک دستمال نرم بریزید، و با آن تمام سطح کفش را کاملا بمالید، با این روش تمام خراشیدگی های روی سطح چرم از بین خواهند رفت، و کفش مثل روز اول درخشان و نو می شود.

 

از بین بردن لکه های ظروف چدنی 
اگر روی ظرف چدنی لکه ای شده، که سوخته یا خشک شده و به آسانی پاک نمی شود، نگران نباشید، برای برطرف کردن این لکه ها مقداری روغن نباتی را با نمک خوراکی دانه درشت مخلوط کنید، و با یک اسکاچ نرم روی لکه بمالید، لکه به راحتی از بین خواهد رفت، و بعد ظرف را با آب گرم و کمی مایع ظرفشویی بشویید.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network