منوی سایت
مروری بر گذشته

چیزهایی که نباید وارد ماشین لباسشویی شوند

در استفاده ازماشین لباسشویی باید به نکاتی توجه کرد، که نه لباس‌ و نه ماشین لباسشویی آسیب ببینند، البته شاید  بعضی از این نکات را بدانید مثل چیزهایی که باید با دست شسته شوند مانند جوراب و مایو که زود نخ کش و پاره می شوند. اما نکته های دیگری هم هستند که شاید از آن اطلاع نداشته باشید که نباید در ماشین لباسشویی شسته شوند، ما این نکات را برای شما توضیح می دهیم.

لباس یا هر چیزی که کرک و موی حیوان روی آن است

جدا کردن موی حیوانات از روز پارچه و لباس کار سختی است، اما انداختن لباسی که موی حیوان خانگی‌تان به آن چسبیده است، در ماشین لباسشویی کار را بدتر می‌کند، موی حیوان اگر خیس شود، بیشتر به لباس می‌چسبد و همچنین به مخزن لباسشویی آسیب می زند، و امکان دارد مسیرهای تخلیه را ببندد و به مرور زمان عملکرد ماشین لباسشویی‌تان کم شود، بهتر است، قبل از اینکه لباس یا پارچه‌ای را که موی حیوان به آن چسبیده را داخل ماشین لباسشویی بیندازید، اول با استفاده از یک شت یا نوار چسب موها را جدا کنید.

بالش فومی

حرکت های ماشین لباسشویی می‌تواند به بالش‌های فومی آسیب بزند و ممکن است آنها را تکه تکه کند، توجه داشته باشید بالش فومی‌تان را در ماشین لباسشویی نگذارید، مگر اینکه روی برچسب آن نوشته باشد که مجاز به شستن در ماشین لباسشویی است.

 لباس یا پارچه های یراق دوزی و ملیله دوزی شده‌

لباس‌ها یا پارچه‌های ظریفی که یراق دوزی، ملیله دوزی شده‌اند، نباید در ماشین لباسشویی شسته شوند، چون که حرکات ماشین لباسشویی می‌تواند به این نوع لباس ها آسیب بزند، و همچین پارچه ها و لباس های حساس و ظریف ممکن است در داخل ماشین لباسشویی در تماس با زیپ و دکمه و … لباس‌های دیگر پاره و کنده شوند.

 پارچه های بزرگ و سنگین

اگر می‌بینید چیزی که قصد دارید، در ماشین لباسشویی بیندازید، فضایی برای حرکت داخل مخزن ندارد، این کار را انجام ندهید، چون تمیز نخواهد شد. و همچنین به چرخان لباسشویی نیز آسیب می‌زند. اگر خودتان امکان شستشوی چیزهای بزرگ را ندارید آنها را به خشکشویی ببرید.

سوتین

انداختن سوتین در ماشین لباسشویی،به آن آسیب می زند و آن را نافرم می کند، و همچنین ممکن است در سیلندر یا هم زننده‌ی ماشین لباسشویی گیر کند، بهتر است آن را با دست بشویید، این شیوه‌ درست و استاندارد شستن لباس زیر است.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.




مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network