منوی سایت
مروری بر گذشته

چگونه مغز خود را فعال نگه داریم؟؟؟

اگر از مغز خود استفاده نکنیم، به مرور زمان غیر فعال می‌شود، فعال نگه داشتن مغز ذهن را هوشیار نگه می‌دارد، افرادی که از نظر ذهنی فعالیت‌های چالش برانگیزی انجام می‌دهند کمتر در معرض خطر بیماری آلزایمر قرار دارند.

در جمع صحبت کنید

یکی از روش های مفید در فعال نگه داشتن ذهن تقویت روانی کلام است، اگر احساس می کنید در یافتن کلمات مشکل‌دارید یعنی با افزایش سن چگونگی یافتن لغت و صراحت کلام در شما کم و کم تر می شود، در بین جمع زیاد صحبت  کنید.

 

ذهن خود را مرتب کنید

گاهی ذهن با اطلاعاتی که در آن قرار می‌گیرد به‌هم‌ریخته می‌شود، در چنین موقعیتی شاید تمرکز خیلی سخت شود، تمرکز حواس می تواند با افزایش سن به نظم و ترتیب ذهن کمک کند، یک روش خوب برای تمرکز ذهن این است که در طول روز یک دقیقه زمان بگذارید و فقط روی یکی از حواس خود تمرکز کنید.

 

حافظه کوتاه مدت و بلند مدت خود را تقویت کنید

تقویت حافظه و مهارت‌های تمرکز یکی دیگر از روش های فعال نگه داشتن مغز است، روی هردو حافظه‌ کوتاه‌مدت و بلندمدت تمرکز کنید، مثلا روی یک سال تمرکز کرده و درباره‌ی کارهایی که در آن سال انجام داده اید صحبت کنید، همچنین سعی کنید به یاد داشته بیاورید که دیروز چه‌کار کرده‌اید.

 

یادگیری چیزهای سخت

آموزش دوره‌ای در سلامت مغز بسیار مهم است، منظور از آموزش دوره ای یادگیری چیزی جدید است، چیزی که برای شما آسان نباشد، اگر یادگیری موضوع شما را به چالش انداخت و به مشکل بر خوردید، تمرین خوبی برای مغز است.

 

تکرار نام دیگران

اگر در به یاد آوردن نام ها مشکل دارید، همیشه در زمان صحبت با اشخاص نام آنها را تکرار کنید، اگر دوست ندارید با صدای بلند این کار را انجام دهید، در ذهن خود بگویید.

 

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network