منوی سایت
مروری بر گذشته

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟؟؟

کاریزما مترادف کلمات جذاب، دلربا و فریبنده است، و افراد کاریزما دارای شخصیت فوق العاده قوی وبانشاطی هستند که اصولا طرفداران زیادی دارند.

اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا برخی افراد کاریزما و جذاب هستند و برخی نیستند؟ جالب است بدانید معمولا هیچ کس به صورت مادرزادی کاریزما متولد نمی شود بلکه در طول زندگی و به روش های مختلف آن را در خود پرورش می دهد.

اما یکی از روش های خوب برای کاریزما شدن، توجه و دقت در رفتار و حالات افراد کاریزماتیک است، برای این کار کافیست اسرار آن ها را کشف کرده و خودتان آن را امتحان کنید تا به مرور به شخصیت افراد کاریزما نزدیک تر شوید.

در این مقاله شما را با بارز ترین خصوصیات و ویژگی های افراد کاریزماتیک و جذاب آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید

 

صدای رسا دارند

افراد کاریزماتیک هم شنوندگان خوبی هستند  وهم مهارت خوبی در قطع کردن صحبت دیگران در موقعیت های مورد نیاز دارند، آن ها می دانند افراد تنها زمانی از قطع صحبت های خود به وسیله دیگران ناراحت نمی شوند که به روش تشویق و تایید شده و روحیه شان تقویت شود، یک فرد کاریزما هیچوقت فریاد نمی زند بلکه با صدای بلند و رسا تاثیر عالی روی شنوندگان می گذارد.

 

شنوندگان فوق العاده ای هستند

افراد کاریزما از طریق کلماتی که به زبان می آورند چنین شخصیتی پیدا می کنند، اما شخصیت کاریزماتیک به رفتاری که افراد از خود نشان می دهند ارتباط مستقیم دارد، اگر نوع رفتار شما با دیگران به نحوی باشد که علاقه شما به فرد مقابل را نشان دهد، ناخودآگاه افراد دیگر نیز به سمت شما جذب خواهند شد، افراد کاریزماتیک شنوندگان عالی هستند، تماس چشمی، خم شدن به سمت طرف مقابل، توجه نکردن به گوشی و سایر رفتارهای آن ها سبب می شود فرد در حال صحبت احساس کند تنها فرد در اتاق است و این حس بسیارخوبی است.

 

واکنش های خود را کنترل می کنند

افراد کاریزما در بیان احساسات خود عالی هستند، ولی در عین حال می توانند با توجه به شرایطی که در آن قرار گرفته اند احساسات خود را کنترل کنند، مهم نیست چقدر عصبانی باشند، او در جایی که موقعیت آن نیست خشم خود را نشان نمی دهند.

 

همیشه شاد به نظر می رسند

بدن هر فرد احتیاج به زمانی برای استراحت کردن دارد،که چهره و حالت فرد در این اوقات کاملا خنثی و بدون احساس است، اما افراد کاریزما حتی در این مواقع نیز شادتر از دیگران به نظر می رسند، مردم جذب کسانی می شوند که زبان بدن آن ها حتی بدون لبخند زدن حس گرمی و صمیمیت به آن ها منتقل کند

 

سلام و خداحافظی های طولانی دارند

افراد کاریزما سلام و خداحافظی های طولانی دارند، آن ها هنگام دیدن دیگران هیجان و احساس خود را بروز داده و به گفتن جملاتی که اصولا جهت ادب یا تشریفات باشد بسنده نمی کنند، این افراد خاص و جذاب به نظر می رسند، چون به دیگران احساس خاص و مهم بودن می دهند.

 

روحیه هیجانی دارند

افراد کاریزما با اشتیاق درباره همه چیز صحبت می کنند و روحیه هیجانی دارند، و وقتی با شما هستند درباره همه چیز و از هر دری صحبت خواهند کرد، در کنار این افراد هیچوقت احساس کسل بودن نخواهید کرد.

 

تجربیات خود را به دیگران بیان می کنند

افراد کاریزماتیک به دلیل شجاعتی که دارند از بیان کردن داستان و تجربه های خود خجالت نمی کشند، آن ها همیشه داستان های سرگرم کننده ای دارند و دیگران از شنیدن این داستان ها لذت برده و درباره آن با هم صحبت می کنند.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network