منوی سایت
مروری بر گذشته

چگونه رشد ناخن های خود را افزایش دهیم؟؟؟؟

دلیل های مختلفی برای رشد نکردن ناخن ها وجود دارد، که یکی از مهم ترین آن ها به ویژه برای بانوان شست وشو و مواد شوینده است، مایع ظرفشویی و مواد شوینده مینای ناخن ها را از بین می برند و روند رشد ناخن ها را کندتر می کند.

همیشه سعی کنید هنگام شستشو و استفاده از آب از  دستکش استفاده کنید، تا ناخن های سالمی داشته باشید، از دیگر عوامل اصلی می توان به تغییرات هورمونی، استفاده از داروهای خاص و شیمی درمانی همچنین کمبود مواد مغذی و افزایش سن نیز اشاره کرد.

ما در این مقاله قصد داریم به عواملی که رشد ناخن ها را افزایش می دهد بپردازیم:

 

روغن زیتون

یکی از روش های رشد سریع ناخن ها استفاده از روغن زیتون است، روغن زیتون حاوی خواص مرطوب کنندگی می باشد، که حاوی ویتامین E است، که موجب افزایش جریان خون می شود، و همچنین به عمق پوست نفوذ کرده و باعث تغذیه ناخن ها می شود.

برای این کار کمی روغن زیتون را در یک لیوان آب گرم رقیق کنید، ناخن های خود را داخل این آب فرو کنید و به مدت 15 تا 20 دقیقه صبر کرده و سپس با آب ولرم بشویید، برای نتیجه بهتر هر روز این کار را تکرار کنید.

روغن کرچک

یکی دیگر از روش های رشد سریع ناخن ها استفاده منظم از روغن کرچک می باشد، که علاوه بر محکم شدن ناخن ها موجب درمان عفونت های قارچی در ناخن ها هم می شود، روغن کرچک حاوی خواص مرطوب کنندگی است، که نقش مهمی در تغذیه ناخن ها و محکم شدن آن دارد، برای این کار چند قطره روغن کرچک و روغن نعناع را باهم مخلوط کرده، و کمی نمک به آن اضافه کنید و آن را کاملا با هم مخلوط کنید، ناخن های خود را در این محلول فرو کنید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید، و سپس با آب ولرم بشویید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل در تسریع رشد ناخن هابسیار موثر است، برای این کار قبل از خواب روغن نارگیل مرغوب را داخل ظرفی بریزید، سپسانگشتان خود را داخل آن فرو کنید و 5 دقیقه صبر کنید، سپس با آب ولرم بشویید.

لیموترش

لیمو ترش دارای ویتامین C است، که برای بهبود رشد ناخن ها و برطرف کردن مشکل زردی ناخن ها و درخشانی بسیار موثر است، برای این کار یک قاشق غذاخوری آب لیموترش و سه قاشق غذاخوری روغن زیتون گرم شده را با هم مخلوط کرده و انگشتانتان را داخل آن فرو کنید و پس از 5 دقیقه آن را بشویید، و هرروز این کار را تکرار کنید.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network