منوی سایت
مروری بر گذشته

چگونه خانه را بدون پنکه و کولر خنک نگه داریم؟؟؟؟

در این هوای گرم و تابستان داغ همیشه به این فکر می کنیم، که چگونه بدن خود را خنک نگه داریم، و به دنبال راه هایی برای خنک نگه داشتن خانه هستیم، در این مقاله شما را با چند روش خنک نگه داشتن خانه در تابستان آشنا خواهیم کرد.

استفاده از لامپ های کم مصرف

اگر هنوز هم در خانه‌ از  لامپ های رشته‌ای استفاده می کنید، در اولین فرصت آن‌ها را عوض کنید، این لامپ‌ها علاوه بر مصرف برق بالایی که دارند، 95 درصد الکتریسیته را به گرما تبدیل می‌کنند و فقط پنج درصد آن را به روشنایی تبدیل می‌ شود.

 

دمای بدن‌ خود را پایین بیاورید

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای احساس خنکی در تابستان پایین آوردن دمای بدن است، برای این کار نوشیدنی‌ها و اسموتی‌های خنک بنوشید و از خوردن غذاهای پرچرب که سبب افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه گرمای بدن می‌شود، خودداری کنید، علاوه بر این می توانید، غذاها را با کمی آبغوره یا آبلیمو ترش کنید تا عطش و تشنگی شما را کم کند، از لباس‌هایی با پارچه پنبه‌ای، کتان و رنگ روشن استفاده کنید.

 

در اتاق ها را نبندید

بستن در اتاق‌ها سبب می‌شود، که هوای خنک داخل منزل به بیرون نرود، توجه داشته باشید، شب‌ها یا هنگام استفاده از کولر، باید در اتاق‌ها را باز نگه دارید، تا هوای سرد و خنک در منزل‌ جریان داشته باشد.

 

تبدیل کردن باد گرم پنکه به باد خنک

یکی از مشکلات استفاده از پنکه در تابستان این است، که باد گرم تولید می‌کند، و سبب خنک شدن خانه نمی شود، اما شما با دو روش می‌توانید این باد گرم را تبدیل به باد سرد کنید، برای این کار یک ظرف بزرگ یخ در مسیر باد پنکه قرار دهید، تا بادی که از آن به اطراف منتقل می‌شود، خنک باشد، روش دوم اینکه یک پارچه نم دار را روی پنکه بکشید تا باد خنکی تولید شود، البته مراقب باشید که پارچه مرطوب را روی موتور پنکه قرار ندهید، چون سبب از کار افتادن آن می‌شود.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network