منوی سایت
مروری بر گذشته

چه عواملی سبب سردردهای شدید می شوند

اگر از بیماری میگرن رنج می برید، می دانید که چقدر می تواند، آزاردهنده و دردناک باشد، میگرن درد شدید همراه با اختلالات بینایی، تهوع، استفراغ، سرگیجه، حساسیت شدید به نور، بو، صدا و سوزش یا بی حسی در صورت است، ژنتیک و عوامل محیطی در به وجود آمدن بیماری میگرن نقش ویژه ای دارند، علاوه بر این مواردی وجود دارند، که می توانند سبب بروز این نوع حملات شوند، در این نوشته شما را با بعضی از این موارد آشنا خواهیم کرد.

تغذیه

مواد غذایی با نمک زیاد (به غیر از نمک دریایی یا نمک تصفیه شده) و غذاهای فرآوری شده یکی از علت های بروز حمله میگرنی است، همچنین غذا نخوردن برای مدتی طولانی و یا عدم تغذیه مناسب نیز می تواند سبب بروز این درد شود.

 

استرس

استرس در محل کار یا در خانه یکی از علت های اصلی حملات میگرنی محسوب می شوند، به خصوص هنگامی که در یک وضعیت استرس زا قرار گرفته باشید، یا در کنترل استرس ناتوان باشید.

 

تغییرات محیطی

تغییر آب و هوایی می تواند سبب ایجاد حمله میگرنی شود.

 

تغییرات هورمونی

نوسانات هورمون استروژن در زنان و مردان می تواند، یکی از علت های سردرد باشد، این تغییرات معمولا قبل یا حین چرخه قاعدگی اتفاق می افتد.

 

فعالیت های شدید فیزیکی

فعالیت های شدید فیزیکی مانند ورزش و یا دیگر فعالیت های بدنی ممکن است، سبب حمله میگرنی شوند، که معمولا ناشی از تنش عضلانی همراه با کمبود کلسیم و منیزیم در رژیم غذایی است.

 

نوشیدنی ها

انواع نوشیدنی های مضر به خصوص نوشیدنی های حاوی الکل و نوشیدنی هایی که دارای کافئین بالا هستند، نیز می توانند باعث حمله میگرنی شوند.

 

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network