بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

پوکی استخوان خاموش ترین بیماری

پوکی استخوان خاموش ترین بیماری

شاید وقتی صحبت از پوکی استخوان می شود نا خداگاه ذهن شما به سمت افراد مسن و سالخورده برود ولی باید بدانید که این بیماری در دراز مدت اثرات مخرب خود را وارد کرده و بی صدا قربانیان خود را می گیرد.

جالب است بدانید سازمان بهداشت جهانیWHO این بیماری را یه تهدید جدی برای آینده سلامت بشری دانسته و معتقد است که با شرایط پیش رو شاهد پیشرفت آن در همه ی جوامع خواهیم بود چرا که این بیماری فقط زمینه ی پیشگیری دارد و درمان آن مفید نخواهد بود.

شاید به خاطر همین نوع عملکرد این بیماری است که نام ان را بیماری خاموش گذاشته اند.

در پوکی استخوان کاهش تراکم بافت استخوان سبب کاهش استحکام آن و در نتیجه آسیب پذیری فرد در برابر شکستگی ها می شود.

جالب است بدانید که پوکی استخوان در سنین بالای 30 سال اتفاق افتاده و در زنان شایع تر از مردان است.البته باید توجه داشت که این بیماری نتیجه ی رژیم های غذایی بد دوران نوجوانی و بعضا بزرگسالی افراد است.

فردی که از پوکی استخوان رنج میبرد با کوچک ترین ضربه یا فشار دچار شکستگی استخوان میشود به طوری که برای ترمیم آن هم با مشکلات متعددی مواجه است و طول دوره ی درمان آن بیش از حد انتظار است.

برای پیشگیری از این عارضه استفاده از منابع غنی کلسیم مانند لبنیات و ویتامین های موثر مانند ویتامینD توصیه می شود.نور خورشید منبع اصلی تولید ویتامین دی است ولی این نباید باعث شود تا در قرار گیری در معرض خورشید افراط شود چرا که نور خورشید در دراز مدت منجر به ایجاد انواع بیماری های پوستی می گردد.

پوکی استخوان خاموش ترین بیماریلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن