منوی سایت
مروری بر گذشته

واکنش کشور هند به فیلم موهن

واکنش کشور به فیلم موهن

وزارت کشور هند درخواست دولت جامو و کشمیر برای مسدود کردن تمامی وب سایت‌هایی راکه فیلم توهین به پیامبر اسلام را نمایش می‌دهند را به مرکز پاسخ اضطرارهای رایانه‌ای هند به منظور واکنش فوری ارجاع داد.

وزارت کشور هند اعلام کرده که مرکز پاسخ اضطرارهای رایانه‌ای به دنبال پیگیری موضوع است و تمامی صفحات احتمالی به زودی مسدود خواهد شد.

از روز گذشته نیز دسترسی به برخی وب سایت‌ها از جمله فیس بوک امکان پذیر نیست. پیشتر نیز دولت هند برای کنترل ناآرامی‌ها در هند، ارسال پیامک را محدود کرد که در حال حاضر صاحبان تلفن همراه نمی‌توانند روزانه بیش از 20 پیامک ارسال کنند. پیشتر این تعداد به 5 پیامک محدود شده بود که در پی اعتراض‌ها به 20 پیامک در روز افزایش یافت.

به دنبال تظاهرات گسترده مسلمانان و حمله به نمایندگی‌های آمریکا در کشورهای مختلف، دولت هند نیز تدابیر شدید امنیتی را در اطراف سفارت این کشور و نیز کسنولگری‌های آن در بمبئی، کلکته، حیدرآباد و چنای اتخاذ کرده است.

اما به رغم این تدابیر شدید امنیتی، مسلمانان چنای روز گذشته به کنسولگری آمریکا در این شهر حمله کردند و بر اساس گزارش های منتشر شده در این اعتراضات 86 نفر توسط پلیس هند دستگیر شده است.

صدها نفر از مسلمانان چنایی روزگذشته با پرتاب سنگ پنچره های کنسولگری آمریکا در چنای را شکسته، و با تخریب فنس‌های پنجره و دوربین های مراقبتی سعی داشتند که از روی دیوار وارد محوطه کنسولگری شوند که پلیس مانع از آن شده است.

معترضان همچنین آدمک باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و پرچم این کشور را به آتش کشیدند.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network