بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

والیبالیست های ایران به جمع 8 تیم برتر پیوستند

والیبالیست های ایران به جمع 8 تیم برتر پیوستند

والیبالیست های ایران به جمع 8 تیم برتر پیوستند

 

تیم ملی والیبال ایران با برتری برابر مصر به جمع 8 تیم برتر المپیک 2016 صعود کرد.تیم ملی ایران در چهارمین بازی خود در رقابت‌های والیبال المپیک 2016 ریو به مصاف مصر رفت و سه بر صفر و با نتایج 28-26، 25-22 و 25-16 به پیروزی رسید و به جمع 8 تیم برتر المپیک صعود کرد.

مصر دو بازی از سه دیدار گذشته خود را با شکست پشت سر گذاشته و برابر کوبا به برتری رسیده است. ایران نیز برابر کوبا پیروز شده و مقابل لهستان و آرژانتین شکست خورده است.

این بازی با قضاوت داوران روسی و برزیلی از ساعت 17 شنبه آغاز شد. تیم ملی ایران با لباس قرمز و مصری‌ها با لباس مشکی در این بازی حاضر بودند.

ست اول 28-26 ایران

شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، سعید معروف، فرهاد قائمی، محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی بازی را برای ایران آغاز کردند. دو تیم در ابتدای بازی پایاپای پیش رفتند و مصر تنها یک امتیاز برتری داشت.

اولین دفاع این دیدار را میلاد عبادی پور انجام داد تا ایران یک امتیاز از حریف خود پیش بیفتد. آبشار شهرام محمودی هم بازی را 13-11 به نفع ایران کرد تا سرمربی مصر درخواست وقت استراحت کند.

با این حال باز هم مصر بازی را به تساوی 15-15 رساند. تک دفاع موسوی بهترین مدافع این بازی ها بازی را 18-16 کرد. بازیکنان مصر با عملکرد ‘احمد صالح’ موفق شدند با جبران اختلاف خود 19 بر 18 هم از ایران پیش افتادند.

مهدوی و غفور در امتیاز 25-24 به نفع ایران به میدان آمدند. در امتیازهای پایانی بازیکنان ایران چند اشتباه داشتند تا اختلاف کمی میان دو تیم وجود داشته باشد. در نهایت ست اول این دیدار با اسپک میلاد عبادی‌پور 28-26 به نفع ایران به پایان رسید.

ست دوم 25-22 ایران

در ابتدای ست دوم هم دو تیم به مانند ست اول کار کردند اما در ادامه کار مصری ها دو امتیاز سرویس را توسط ‘حسان عبدالله’ از دستان فرهاد قائمی گرفتند تا این تیم 11-9 پیش بیفتد و لوزانو(Raúl Lozano) درخواست وقت استراحت کند.

شاگردان لوزانو موفق شدند در ادامه کار با دفاع خوب بازی را 15-17 به نفع خود کنند. شهرام محمودی موفق شد سیزدهمین امتیاز خود را در این بازی به دست بیاورد و بازی را 18-15 به نفع ایران کرد.

در امتیاز 18-20 مهدوی و غفور به جای قائمی و معروف به میدان آمدند و ایران توانست 22-20 از حریف پیش بیفتد. ست دوم این دیدار با آبشار عادل غلامی با نتیجه 25- 22 به نفع ایران به پایان رسید.

ست سوم 25-16 ایران

در این ست هم هیچ یک از تیم‌ها برتری نسبت به دیگری نداشتند و بازی با تساوی پیش می‌رفت. بعد از تساوی 8-8 دو تیم، ایران عملکرد بهتری داشت و موفق شد از حریف جلو بیفتد.

ایران 5 امتیاز را از دفاع روی تور و 2 امتیاز را از خط سرویس به دست آورد. مصر هم 3 بار موفق شد بازیکنان ایران را دفاع کند. شاگردان لوزانو موفق شدند در ادامه کار اختلاف امتیاز خوبی را با تیم مصر ایجاد کنند و 19-14 از تنها نماینده آفریقا در المپیک پیش بیفتند.

در نهایت هم با بیرون رفتن اسپک احمد، ایران به امتیاز 25 رسید و ست سوم 25-16 به نفع ایران به پایان رسید تا این بازی در سه ست پیاپی به نفع ایران به پایان برسد.

مهدوی و غفور باز هم در امتیازهای پایانی به میدان آمدند. تیم ایران با این برد 7 امتیازی شد و به جمع 8 تیم برتر رقابت‌ها صعود کرد. تیم ملی ایران در آخرین بازی خود در دور گروهی المپیک دوشنبه به مصاف روسیه می‌رود.

همچنین ببینید:لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

یک پاسخ به “والیبالیست های ایران به جمع 8 تیم برتر پیوستند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن