منوی سایت
مروری بر گذشته

نصب حسگر روی دندان برای جلوگیری از چاقی

در آینده ای نزدیک دیگر احتیاج به یادداشت مواد غذایی و کالری موجود در آن ها نخواهید داشت، یک دستگاه فوق العاده پیشرفته و کوچک این توانایی خواهد داشت، که اطلاعات تمامی خوراکی هاو نوشیدنی هایی را که شما استفاده می کنید را برای شما ثبت کند.

پژوهشگران جدیدا موفق به ساخت حسگری شده اند که بر روی دندان نصب می شود و می تواند گزارش میزان و نوع خوراکی هایی که فرد در روز مصرف کرده است را ثبت کند.
این حسگر به اندازه 2 در 2 میلی متر بر روی دندان نصب می شود، و به صورت بی سیم به تلفن همراه وصل می شود و می تواند این اطلاعات را برای کاربر ارسال کند.
این حسگر دارای این ویژگی است، که می تواند مواد مغذی و شیمیایی از مواد خوراکی را جذب کند، یکی از واکنش هایی که این حسگر به کاربر درباره خوراکی های مصرفی می دهد، دگرگونی رنگ حسگر است و پس از آن کاربر می تواند به بازنگری درباره مصرف خوراکی های خود بپردازد.
این حسگر به وسیله دانشمندان دانشگاه توفتس طراحی شده است و حتی توانایی ثبت اطلاعات مربوط به  میزان مصرف نمک و شکر به وسیله کاربر در طول روز را نیز دارد.
از خصوصیات دیگر این حسگر، نظارت بر سلامت و بهداشت دهان و دندان است، به این صورت که با تحلیل بزاق دهان و ارسال اطلاعات آن به کاربر، فرد دیگر با بوی بد دهان مواجه نمی شود.
این حسگر از سه لایه تشکیل شده است، که دارای بخش های تفکیک و تحلیل مواد غذایی و نوشیدنی ها و نیز آنتن برای ارسال اطلاعات می باشد.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network