منوی سایت
مروری بر گذشته

نحوه ضدعفونی و تمیز کردن هندزفری

امروزه هندزفری ها بسیار پر کاربرد شده‌اند، و به علت جابه جایی و قرار گرفتن در محیطهای مختلف در معرض انواع آلودگی ها قرار می گیرند،  با توجه به اهمیت تمیز کردن هندزفری برای سلامت گوش، در این مقاله شما را با روش‌ تمیز و ضدعفونی کردن این وسیله پر کاربرد آشنا خواهیم کرد.

هندزفری‌‌ کثیف می‌تواند، به انسان آسیب برساند، اگر آلودگی و میکروب، روی هندزفری بماند، و دائم این آلودگی داخل گوش فرو رود، سبب رشد باکتری در گوش و شنیدن صد‌اهای بی کیفیت از هندزفری در گوش می‌گردد.

اگر برگه راهنمای هندزفری را دارید، آن را با دقت بخوانید تا متوجه روش‌های تمیز کردن مناسب برای آن مدل شوید، برخی از هندزفری‌ها ممکن است دستورالعمل‌های تمیز کردن خاصی داشته باشند که باید مطابق آن عمل کنید.

نحوه ضدعفونی و تمیز کردن هندزفری

هندزفری‌ها انواع و اقسام مختلف و متنوعی دارند، برخی از هندزفری‌هایی با روکش سیلیکونی استفاده می‌کنند، و برخی هندزفری های بدون روکش را ترجیح می‌دهند و برخی دیگر نیز از هندزفری های بلوتوث استفاده می‌ کنند.

برخی هندزفری‌ها دارای روکش‌های سیلیکونی هستند، ابتدا این قطعات جدا شدنی را از هندزفری جدا کنید، اگر هندزفری شما این روکش را ندارد راحت‌تر تمیز شده و یک مرحله از کار شما حذف می‌شود.

پس از جدا کردن روکش‌های سیلیکونی از هندزفری، با یک دستمال آغشته به آب اکسیژنه این روکش‌ها را خوب تمیز کنید و بگذارید تا خوب خشک شوند.

سپس یک پارچه یا حوله نرم را با آب اکسیژنه خیس کنید و گوشی‌های هندزفری را با این دستمال خوب تمیز کنید، همه آلودگی‌ها، ذرات گرد و غبار یا خرده آشغال و….. را کاملا از روی گوشی هندزفری پاک کنید.

بعد از تمیز کردن گوشی‌های هندزفری با آب اکسیژنه، به مدت 5 دقیقه آن را رها کنید، تا اثر خود را روی آن بگذارد و لکه‌های سخت مثل موم گوش یا خرده آشغال چسبیده را روی گوشی نرم کند.

سپس گوشی‌های هندزفری را با استفاده از یک مسواک خوب تمیز کنید، و هر گونه ذرات روی سوراخ های گوشی هندزفری را با مسواک از بین ببرید.

یک حوله یا دستمال کاغذی را با آب مرطوب کنید و با استفاده از این دستمال مرطوب، گوشی‌های هندزفری را خوب تمیز کنید، تا مواد شوینده آب اکسیژنه و ذرات باقی مانده کاملا از روی آن پاک شوند.

در آخر اگر هندزفری شما روکش داشت، که در مرحله اول برداشته و خوب تمیز کرده بودید، آن را سر جای خود قرار دهید.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network