منوی سایت
مروری بر گذشته

نحوه تمیز کردن انواع لکه ها از روی سرامیک

راه های زیادی برای تمیز کردن کاشی های سرامیکی وجود دارند، اما تمیز کردن بعضی از لکه ها مانند لکه آدامس، قیر، جوهر و غیره از روی سرامیک کمی مشکل است، اما نگران نباشید ما در این مقاله شما را با ترفندهایی برای تمیز کردن این نوع لکه ها از روی سرامیک آشنا خواهیم کرد.

تمیز کردن لکه های آدامس، قیر و شمع از روی سرامیک

برای از بین بردن لکه های آدامس، قیر و شمع می‌توانید از یخ استفاده کنید، برای این کار مکعب‌های یخی را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید، کیسه را روی لکه‌های چسبناک سرامیک قرار دهید پس از پنج الی ده دقیقه، قوام یا استحکام لکه را بررسی کنید، آدامس باید یخ زده باشد تا جایی که امکان دارد آن را بخراشید و رنگ باقی مانده آن را از روی سرامیک پاک کنید.

 

از بین بردن لکه های جوهر از روی سرامیک

برای از بین بردن لکه های جوهر از روی سرامیک باید از سفید کننده استفاده کنید، برای این کار یک پارچه تمیز را به سفید کننده (وایتکس)  آغشته کنید، پارچه را روی لکه قرار دهید، تا وقتی که لکه ناپدید شود هر  یک دقیقه یا بیشتر آن را چک کنید، توجه داشته باشید، که پارچه خیس را بیش از حد بر روی کاشی یا سرامیک قرار ندهید.

 

تمیز کردن لکه های خون از روی سرامیک

برای از بین بردن لکه های خون از روی سرامیک می‌توانید از سفید کننده (وایتکس) یا آب اکسیژنه استفاده کنید، لکه های خون را می‌توان با یک پارچه یا اسفنج و محلول سفید کننده و آب از بین ببرید.

 

پاک کردن لکه های قهوه، چای و آب میوه از روی سرامیک

برای از بین بردن لکه های قهوه، چای و آب میوه می توانید آن را با مایع ظرفشویی و آب گرم بشویید، و سپس رنگ باقی مانده را با 2/3 قاشق غذاخوری سفید کننده(وایتکس) و یک لیتر آب از روی سرامیک تمیز کنید.

 

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network