منوی سایت
مروری بر گذشته

موُثرترین راه کارها برای کنترل خشم

همه ی ما به گونه ای خشم را احساس کرده ایم چه به صورت یک ناراحتی و یا خشم کامل ،خشم از حالاتی  است که ارتباط مستقیمی با سلامتی انسان دارد و فرا گرفتن کنترل خشم می تواند از اثرات زیان وار آن بر روی سلامتی بکاهد.

خشم باعث افزایش ضربان قلب، میزان تنفس، فشار خون و استرس می شود. زمانی که خشم شدید و بدون کنترل شود تغییرات متابولیک را در بدن ایجاد می کند که در طول زمان به غیر از سلامت روی کیفیت زندگی تاثیر چشمگیری دارد خشم کنترل نشده همچنین می تواند باعث بسیاری از بیماریها از قبیل حمله قلبی، سکته مغزی، کاهش ایمنی بدن، بی خوابی، مشکلات مختلف پوستی، فشار خون بالا، اضطراب، افسردگی و سایر بیماریها گردد. 

همه ما می دانیم که عصبانیت خوب نیست اما زمانی که خشمگین می شویم نمی توانیم آن را کنترل کنیم ما در این مقاله با چند تکنیک برای مقابله با خشم شما را آشنا می کنیم.

 

 استراحت کافی

شاید شما هم تجربه داشته باشید شبی که کامل نخوابیده باشید روز بعد کمی عصبانی هستید ،خستگی و بی قراری در بدن شما ممکن است باعث  استرس، تنش و تحریکات ذهنی شود، خوابیدن برای حداقل ۶ تا ۸ ساعت در روز برای کنترل خشم و آرامش بسیار ضروری است.

 

 رابطه تغذیه و کنترل خشم

گاهی پیش می آید بعضی روزها احساس آرامش می کنید و در بعضی از روزها خیلی استرس دارید و ناآرام هستید غذایی که می خورید تا حد چشمگیری بر ذهن و احساسات شما تاثیر می گذارد، برخی از غذاها باعث بی قراری و تنش در ذهن و بدن می شوند، استفاده نکردن از چنین مواد غذایی که شامل مواد غذایی غیر گیاهی، تند و چرب هستند، به شما در کنترل خشم کمک بسزایی می کند.

 

 کشیدن نفس عمیق زمان خشم

در زمان خشم و عصبانیت چندین نفس عمیق خیلی سریع به شما کمک می کند تا خشم خود را کنترل کنید، زمانی که عصبانی می شوید، چشمان خود را ببندید، چند نفس عمیق بکشید و تاثیرش را حس کنید نفس عمیق استرس را آزاد کرده و ذهن شما را بسیار آرام می کند.

 

انجام حرکات یوگا و مدیتیشن در هنگام خشم

ده تا پانزده دقیقه یوگا کمک شایانی در از بین بردن  تنش و بی حالی در بدن و ذهن شما را می کند و به کنترل خشم شما کمک کند. روزانه ۲۰ دقیقه مدیتیشن و تفکر مثبت، برای تمام روز کافی است، شما متوجه خواهید شد که حتی اگر عصبانی باشید، زودتر آرام می شوید.

 

 

 

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network