منوی سایت
مروری بر گذشته

مزایای شستن ظروف با ماشین ظرفشویی به جای شست و شوی دستی

بعضی از  افراد فکر می کنند، ظروف با شست و شوی دستی تمیزتر می شوند، اما دراین مقاله شما را با چند دلیل ساده و منطقی شستن ظرف ها با ماشین ظرفشویی به جای شست و شوی دستی آشنا خواهیم کرد.

صرفه جویی در مصرف آب

استفاده از ماشین ظرفشویی تا حد قابل توجهی مصرف آب خانگی را کاهش می دهد، به طور مثال، اگر دو سری ظرف هم اندازه داشته باشید، و یک سری از آن ها را با دست و سری دیگر را با ماشین ظرفشویی بشویید، مشاهده خواهید کرد، که نه تنها شست و شو با ماشین ظرفشویی آب کمتری مصرف می کند، بلکه در زمان شما هم صرفه جویی می شود.

 

ضد عفونی شدن ظروف

در شست و شو با دست، مجبوریم از آب ملایم استفاده کنیم، در صورتی که در ماشین ظرفشویی آب داغ استفاده می شود، به همین علت عمل ضد عفونی نیز تا حدی انجام می گیرد.

 

جلوگیری از تماس پوست با شوینده های مضر

مواد شوینده به پوست دست آسیب زیادی می رسانند، در حالی که در ماشین ظرفشویی دست با مواد شوینده هیچ گونه تماسی پیدا نمی کند.

 

آسیب نرسیدن به ظروف

در شست و شوی دستی، امکان لب پر شدن و شکستن ظروف چینی و کریستال وجود دارد، در صورتی که در ماشین ظرفشویی این اتفاق نمی افتد.

 

ظروف براق و شفاف باقی می مانند

در شست وشو با دست، ظروف به دلیل استفاده از اسکاچ بعد از چند ماه خش برداشته و کدر می شوند، در حالی که در ماشین ظرفشویی چون از مواد شوینده مناسب استفاده می کنید، ظروف همیشه براق و شفاف باقی می مانند.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network