بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

مدیریت مالی برای کنترل دخل و خرج زندگی

مدیریت مالی برای کنترل دخل و خرج زندگی

روشهایی کارا و موثر برای مدیریت مالی برای کنترل دخل و خرج زندگی

 1. مقداری پول ذخیره داشته باشید

  شاید در دهه سی زندگی تان، تازه وارد دنیای کسب و کار شده و هنوز پولی را ذخیره نکرده اید اما این عادتی است که باید آن را از همین حالا آغاز کنید. لازم نیست که هر ماه مبلغ زیادی را کنار بگذارید، کافی است مقدار اندکی از آن را بردارید، آنوقت بی آنکه احساس کنید و پس از مدت کوتاهی مبلغ قابل توجهی را برای روزهایی که بدان احتیاج ضروری دارید، ذخیره کرده اید.

 1. همیشه به دنبال شغل بهتری باشید

  شاید از شغل تان راضی هستید و دوست ندارید که آن را تغییر دهید اما پیشنهاد ما به شما این است که هر چند وقت یک بار به مصاحبه های کاری بروید تا هم ارزش و توانایی های خودتان را محک بزنید و هم از حقوق و مزایای شرکت های دیگر باخبر شوید.

  ۳٫ ریسک کنید

  تغییر شغل یا ادامه تحصیل در دهه چهل زندگی ممکن است که خیلی به نفع تان نباشد. بنابراین اگر فکر می کنید که باید تغییری به شغل تان بدهید یا به ادامه تحصیل بپردازید، بهتر است که این تصمیم را در دهه ۳۰ زندگی تان بگیرید. شاید این کال در حال حاضر درآمد مالی تان را افزایش ندهد اما اگر شما را شادتر کند، ارزشش را دارد.

  ۴٫ پول تان را صرف یادگیری کنید

  توصیه کارشناسان ما به شما این است که حداقل چند درصد درآمدتان را صرف یادگیری مهارت های جدید کنید. با بالا بردن توانایی هایتان و رونق دادن به رزومه کاری، در دراز مدت درآمدتان را نیز به بهترین شکل ممکن افزایش خواهید داد.

 1. ولخرجی نکنید

  مسلما با بالا رفتن توانایی و مهارت هایتان، درآمد مالی تان نیز افزایش خواهد یافت. اما این دلیلی بر ثابت کردن خودتان به دیگران نیست. شما به هیچ وجه نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید. اگر آنها ماشین مدل بالا دارند، دلیلی ندارد که شما هم ماشینی گران قیمت زیر پایتان بیاندازید. شما باید با توجه به هدفی که در سر دارید، برای زندگی تان برنامه ریزی و پول تان را سرمایه گذاری کنید.

  ۶٫ رشد کنید

  همه ما یک روز بازنشسته می شویم، بنابراین اگر می خواهید دوران بازنشستگی آرامی داشته باشید، حال که در دهه سی سالگی زندگی تان هستید باید تلاش کنید. یادتان باشد که پیشرفت یکی از مهمترین عواملی است که باید بدان توجه زیادی کنید. به عنوان مثال اگر در حال حاضر ۲۰ هزار تومان در ماه کنار می گذارید، باید این مبلغ را در یک سال دیگر به ۴۰ هزار تومان برسانید. بنابراین رشد کردن از اولویت های زندگی شماست.

  ۷٫ خانه بخرید

  یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی که در دهه سی زندگی تان می توانید انجام دهید، خرید خانه است. شاید خانه خریدن برایتان یک رویا باشد اما باید آن را جزو یکی از مهمترین هدف هایتان قرار دهید. پس زمانی که تمام بدهی هایتان را صاف کردید، پول تان را برای خرید خانه ذخیره کنید.

 1. در مورد مسائل مالی با همسرتان صحبت کنید

  اگر ازدواج کرده اید یا اگر مجردید اما نیمه گمشده تان را پیدا کردید و می خواهید که آینده خود را با او بسازید، صحبت کردن در مورد مسائل مالی نه تنها اشکالی ندارد بلکه یکی از موضوعاتی است که حتما باید با شریک زندگی تان در میان بگذارید. این کار نه تنها صمیمیت را میان شما، بلکه حساب بانکی تان را نیز افزایش خواهد داد.

  ۹٫ برای بچه داری آماده شوید

  شاید هنوز بچه ای نداشته باشید اما اگر از همین حالا به فکر آن روزهای خود باشید و مقداری پول را برای احتیاجات آن دوران کنار بگذارید، به نفع تان خواهد بود. این کار نه تنها به شما انگیزه لازم را برای تلاشی بیشتر می دهد، بلکه شما را برای یکی از بزرگ ترین تغییرات زندگی تان آماده می کند. بنابراین از همین حالا خودتان را برای شروع یک زندگی مرفه با فرزندتان آماده کنید.

  ۱۰٫ الگوی دیگران باشید

  همانطور که شما نباید دست از یادگیری بردارید، باید به دیگران به خصوص کودکان تان نیز از همان ابتدا یاد دهید که چگونه پول خود را مدیریت و با مسائل مالی دست و پنجه نرم کند. در واقع آنها باید مسئولیت پذیری در مورد مسائل مالی را بیاموزند، در غیر این صورت شما را با کوله باری از قسط و بدهی رها خواهند کرد.

 1. خوش بگذرانید

  اگر چه دهه سی سالگی دهه ای است که باید خوب کار کنید و پول کافی را برای ادامه مسیر زندگی تان ذخیره کنید اما افراط در این کار اشتباه است. یادتان نرود که شما پول در می آورید تا زندگی کنید، پس مقداری از پول تان را صرف خوشگذرانی کنید وگرنه پس از مدت کوتاهی خسته و ناتوان خواهید شد طوری که انگیزه ای برای ادامه تلاش هایتان نخواهید داشت. بنابراین، اگر نمی خواهید که دهه چهل زندگی تان را خسته و فرسوده آغاز کنید، خوشگذرانی یادتان نرود.

مدیریت مالی برای کنترل دخل و خرج زندگیلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ابزار وبلاگ
بلاگرز
دانلود نرم افزار
دانلود نرم افزار
دانلود آهنگ جدید ایرانی
دانلود آهنگ جدید ایرانی
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
بک لینک
بک لینک
سامانه پیامک
سامانه پیامک
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
تور ترکیه
تور ترکیه
قاب گوشی
قاب گوشی
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
سئو ارزن
سئو ارزن
طراحی سایت ارزان
طراحی سایت ارزان
خرید هاست ارزان
خرید هاست ارزان
اخبار روز
اخبار روز
دانلود آهنگ جدید
نبض ترانه
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
آهنگ
دانلود آهنگ جدید
آهنگ
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
خرید بک لینک
مشاوره حقوقی
ثبت شرکت
ثبت شرکت
مبلمان سام اکسون
مبلمان سام اکسون
خرید کریو
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن