منوی سایت
مروری بر گذشته

محکومیت‌ معلم‌ انگلیسی‌ به اتهام پیوستن‌ به‌ داعش

محکومیت‌ معلم‌ انگلیسی‌ به اتهام پیوستن‌ به‌ داعش

محکومیت‌ معلم‌ انگلیسی‌ به اتهام پیوستن‌ به‌ داعش,اخبار داعش

محکومیت‌ معلم‌ انگلیسی‌ به اتهام پیوستن‌ به‌ داعش

دادگاهی در لندن روز پنجشنبه یک معلم شیمی در انگلیس را به اتهام تلاش برای رفتن به سوریه و پیوستن به گروه تروریستی داعش، به شش سال زندان محکوم کرد.


به گزارش ایرنا، در دادگاه ‘ولویچ ‘ در لندن، گفته شده است که ‘جمشید جواد ‘که دارای دیدگاه های افراطی است، در اواخر سال 2013 میلادی برای پیوستن به گروه داعش قصد داشته است، به سوریه برود.

براساس گزارش های منتشر شده، جمشید جواد که ساکن منچستر و معلم مدرسه ‘شارپ لیس’ شهر بولتون، است، پیش از رفتن به سوریه به برادرش جوانترش کمک کرده بود که به این کشور سفر کند.

اما جمشید جواد 30 ساله که در دسامبر 2013 میلادی و چند ساعت از قبل از ترک انگلیس توسط پلیس دستگیر شده، در دادگاه عنوان کرده است که قصدش برای رفتن به سوریه کمک به مردم این کشور و نه پیوستن به گروه داعش بوده است.

‘مایکل توپولسکی’ قاضی دادگاه ‘ولویچ ‘ گفته است که این ادعاهای جمشید جواد درخصوص عدم حمایتش از گروه داعش و تلاش برای کمک به مردم سوریه قانع کننده نبوده است.

وی با بیان اینکه اعضای خانواده جمشید جواد پیشتر تلاش داشته اند که با مخفی کردن پاسپورتش، او را از رفته به سوریه بازدارند، گفت: وی در زمره گروهی از جوانان بوده است که تصمیم داشته اند برای پیوستن به گروه داعش به سوریه مسافرت کنند.

به گفته ، ˈاندرو پارکرˈ مدیرکل سازمان امنیت داخلی انگلیس ، شمار انگلیسی های که برای پیوستن به گروه های تروریستی و تکفیری به سوریه رفته اند، درحال حاضر در حدود 600 نفر هستند هر چند برخی دیگر از مقامات و منابع انگلیسی از جمله شهردار لندن، شمار این افراد را که برخی دختر هستند، بسیار بیشتر از این تعداد برآورد کرده اند.

‘ریچارد والتون ‘ فرمانده واحد ضد تروریسم اسکاتلندیارد نیز اعتراف کرده پلیس متروپلیتن به طور روزافزون نگران افزایش تمایل دختران جوان انگلیسی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش در سوریه است.

اما دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس اخیرا به دنبال سفر جنجالی سه دختر دانش آموز انگلیسی به سوریه، گفت که دولت این کشور به تنهایی نمی تواند مانع از رفتن جوانان به سوریه و پیوستن آنها به گروه های افراطی شود.

گروه تروریستی داعش وسایر گروه های تکفیری و افراطی، دست پرورده های غرب وبرخی ازکشورهای عربی هستند که تاکنون جنایات بسیاری در کشورهای عراق و سوریه مرتکب شده اند.

همچنین ببینید

 

منبع : ایرنا

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network