منوی سایت
مروری بر گذشته

ماسک خانگی فوق العاده برای نرمی و لطافت پوست دست

پوست دست بسیار حساس و آسیب پذیر است دست‌ها یکی از اندام‌های بدن هستند که ظاهر آنها خیلی اهمیت دارد. به همین دلیل است که باید همیشه نرم، صاف و سالم نگهشان داریم.و ممکن است در اثر انجام کار زیاد، زیبایی و لطافتش را از دست بدهد و چین و چروک در آن ایجاد شود به طوری که بیشتر مواقع زنان جوانی را می بینیم که دست های زبر و خشکی دارند.

برای اینکه دست های نرم و لطیفی داشته باشید باید هربار پس از شستن دست ها از کرم یا لوسیون دست مناسبی استفاده کنید و ناخن ها را مرتب و تمیز نگهدارید.

ماسک های زیر در نرم کردن و لطافت پوست دست موثر و مفید هستند:

 

ماسک تخم مرغ و روغن بادام

این ماسک برای پوست های زبر و خشن مفید است برای تهیه این ماسک 1 عدد زرده تخم مرغ،  1قاشق چای خوری روغن بادام شیرین، تقریبا 13 گرم گلاب را با یکدیگر مخلوط کرده و به شکل خمیر درآورید و هنگام  شب  دست ها را با لایه ای نازک از آن بپوشانید سپس یک دستکش نخی دستتان کنید و بگذارید تا صبح در دستتان باشد و صبح دست هایتان را بشویید.از این ماسک مینوانید دو بار در ماه استفاده کنید.

ماسک روغن بادام و کاکائو

این ماسک پوست دست را نرم و لطیف می کند برای استفاده از آن می توانید به مقدار مساوی روغن بادام شیرین و کاکائو را درظرفی مخلوط کرده و حرارت دهید.بعد از آن بگذارید سرد شود میتوانید در یخچال بگذارید تا مانند کرم شود سپس با استفاده آز آن پوست دست تان نرم خواهد شد.

ماسک گلیسیرین و گلاب

3 قاشق غذاخوری گلیسیرین را با نصف فنجان گلاب در ظرفی ریخته و با هم مخلوط کنید  برای اینکه مخلوطتان  کمی غلیظ تر شود گلیسیرین را قبل از استفاده مقداری حرارت دهید سپس دو قاشق آرد ذرت و مجدد نصف فنجان گلاب به آن اضافه کنید تا به شکل کرم درآید و به دست ها بمالید و چند ساعت بعد

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network