منوی سایت
مروری بر گذشته

قلب مصنوعی دائمی ساخته شد

http://edificio-belasco.com/map هرچند قلب مصنوعی ماجرایی تازه نیست اما برای نخستین بار در جهان دانشمندان دانشگاه بهداشت و علوم اورگان موفق شده‌اند یک قلب مصنوعی دائمی بسازند که اقدامی بی‌نظیر به‌ شمار می‌آید.

just click for source  قلب‌های مصنوعی چندی است که وجود دارند، اما تنها یک مورد برای استفاده انسانی در ایالات متحده آمریکا مورد تایید قرار گرفته است و تنها زمانی به کار گرفته می‌شود که بیماران پیوند قلب انجام دهند.

click the following article با این حال دستگاهی که توسط دانشگاه بهداشت و علوم اورگان توسعه یافته است، به عنوان یک جایگزین دائمی طراحی شده است.

here این قلب مصنوعی توسط دکتر ریچارد وامپلر رئیس شرکت اورگان هارت اختراع شده است، که کار بر روی این دستگاه از سال 2014 شروع شده بود.

این دستگاه در تلاش برای به حداقل رساندن احتمال خطای مکانیکی، بر خلاف دیگر قلب‌های مصنوعی، ساده طراحی شده است و تنها یک بخش متحرک دارد و هیچ دریچه‌ای در آن وجود ندارد که بتواند گیر کند http://bharatiyabahujanparty.com/map.

just click for source قسمت متحرک یک میله توخالی پوشیده شده که با آلیاژ تیتانیوم است و داخل یک لوله تیتانیومی به جلو و عقب حرکت می‌کند و در داخل آن لوله بر روی یاتاقان‌های هیدرودینامیکی معلق است.

just click for source این دستگاه مشابه دو دریچه پایین قلب”بطن‌ها” کار می‌کند که اول خون را به ریه‌ها و سپس به سراسر بدن منتقل می‌کند.

ویژگی دیگری که این قلب مصنوعی را از دستگاه‌های دیگر متمایز می‌کند پمپاژ خون مشابه با ضربان طبیعی قلب انسان است click at this page.

به گفته محققان این دانشگاه، این دستگاه آسیب خون و لخته شدن را به حداقل می‌رساند و همچنین ممکن است خطر خونریزی گوارشی و سکته را نیز کاهش دهد.

نیروی این قلب مصنوعی از یک جعبه باتری قابل شارژ فراهم می‌شود که می‌تواند در جیب یا کمربند حمل شود.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network