منوی سایت
مروری بر گذشته

فواید و مضرات سیر

از قدیم  همه بر این باورند که سیر خواص درمانی زیادی دارد و دارویی موثرو مفید برای کاهش فشار خون است، اما متخصصان طب ایرانی در مورد سیر به نتایجی دست یافته اندکه شاید تا به حال آن را نشنیده باشید.

 سیر تند با تحریک سیستم سمپاتیک، باعث افزایش فشارخون می‌شود و هرچه سیر تندتر باشد این حالت شدیدتر خواهد شد.افرادی که با خوردن سیر ضربان قلبشان بالا می رود و لرزش پیدا می کنند به احتمال زیاد فشار خونشان افزایش یافته است.

خوردن مواد غذایی که نفخ دارند  باعث افزایش فشار خون می‌شوند و سیر به علت ایجاد نفخ اگر  با ماست خورده شود می‌تواند بر خطرات افزایش فشار خون بیفزاید افراد چاق بیشتر با این خطر مواجه می شوند.

درتحقیقات مختلف آمده است سیر و فرآورده‌های دارویی آن درافرادی که داروهای ضد پلاکت مانند آسپرین یا داروهای حل‌کننده لخته و ضد انعقاد خون مانند وارفارین، هپارین و … استفاده می‌کنند، می‌تواند خطر خونریزی را در قسمت‌های مختلف بدن افزایش دهد همچنین مصرف مکمل‌ها یا همان قرص سیر نسبت به خود سیر قوی تر عمل می‌کند، به این علت که هنگام جویدن و یا پختن سیر مقدار قابل توجهی از آلیسین (ماده موثره در سیر) آن از بین می رود.

سیر دارای طبع گرمی  است که برای تقویت قدرت جنسی افرادی که  سردمزاج هستند مناسب است، اما در گرم مزاجان برعکس عمل می کند و باعث ضعف قدرت و کم شدن  میل جنسی  در آنان می‌شود.

.

تحقیقات حاکی از این است که سیر می‌تواند از غلظت خون پیشگیری کند و خنثی‌کننده نیترات موجود در برخی موادغذایی بخصوص سوسیس و کالباس است.

مصرف روزانه سیر در بهبود سرماخوردگی بسیار موثر است.

زمانی که  سیر جوانه می‌زند، از ارزش غذایی آن کاسته می‌شود،همچنین در جوانه سیر مواد سمی تولید می‌‌شود که برای سلامت بسیارضرر دارد هنگام مصرف قسمت سبز آن را جدا کنید.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network