منوی سایت
مروری بر گذشته

فواید نوشیدن آب برای بدن

 تقریباً %55 تا %75 از حجم بدن از آب تشکیل شده است، و اگر آبی که در روز از طریق نفس کشیدن، عرق کردن و ادرار از دست می دهیم را که حدودا 8 لیوان فرض کنیم، لازم است که این کمبود را با نوشیدن دوباره آب جبران کنیم.

نوشیدن آب کارایی مغز را بالا می برد براساس آزمایشات بالینی محققان به این نتیجه رسیده اند که کمبود آب کارایی حافظه کوتاه مدت را پایین می آورد و به قدرت تمرکزضرر می رساند ، آب در مغز مایعاتی را که پروتئین و آنزیم ها را جا به جا می کنند را رقیق می کند، و به رساندن این مواد به مکان  خودکمک می کند. وقتی آب بدن کم می شود  این مایعات برای رساندن بار خود کند عمل می کنند و باعث می شود به عملکرد مغز آسیب بزند.

 آب به کاهش وزن کمک می کند اگر گرسنه هستید، سعی کنی آب بخورید وشکمتان را پر از آب کنید چون آب کالری و چربی ندارد و بر گرسنگی غلبه می کند و همچنین متابولیسم بدن را افزایش می دهد وقتی که همه ی فعالیت ها بدن به آب نیاز دارند، روشن است که وقتی کم آب بخورید همه چیز در بدنتان کندتر پیش می رود. آب بیشتر باعث بالا بردن متابولیسم می شود که این همین باعث کالری سوزی می شود.

 آب از بروز بسیاری از بیماری های خطرناک جلوگیری می کند مانند ورم مفاصل، سرطان و بیماری های قلبی و …….

 وقتی میزان کافی آب در سیستم بدنی ما باشد . باعث میشود با دستشویی رفتن مکرر بدن از سموم پاک شود که اگر این سموم کمتر در بدن ما باقی بمانند، احتمال ابتلا به سرطان نیز کاهش می یابد.

آب نه تنها کمک می کند تا سموم از بدن دفع شوند بلکه نمک اضافی در بدن را نیز دفع میکند. محققان به این نتیجه رسیده اند که وجود نمک زیاد در بدن باعث بالا رفتن فشار خون شده که همین باعث بروز بیماری های قلبی می شود.

 البته نباید هم در خوردن  آب زیاده روی کرد شما باید همان مقدار آبی که در روز از دست داده اید، را برای بدن دوباره تامین کنید نه بیشتر، هر انسانی تقریبا نیاز به خوردن 8 لیوان آب در روز را دارد

اگر بیشتر از مقدار مورد نیاز آب به بدن برسانید، تعادل سدیم در بدن از بین می رود که باعث ایجاد مشکلات گوارشی، حملات ناگهانی و حتی بیهوشی می شود.

 

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network