منوی سایت
مروری بر گذشته

فواید جویدن آدامس را بدانید

معمولا مشتريان اصلي آدامس را جوانان تشكيل مي‌دهند و خانم‌ها بيشتر از آقايان آدامس مي‌جوند‌‌، بطور کلی شاید این سوال در ابتدا به ذهن همه برسد که آیا جویدن آدامس خوب است؟ در این مقاله به فواید جویدن آدامس می پردازیم.

احساس آرامش
جویدن آدامس موقعی بدون مشکل و خوب خواهد بود، که پس از جویدن آن بلافاصله مسواک بزنید، اکثرمردم با جویدن آدامس،  احساس آرامش می کنند،  مطالعات نشان می دهند جویدن آدامس می تواند در کاهش افسردگی و بهبود بعضی از اعضای بدن کمک کند.

 

کاهش استرس
جویدن آدامس باعث تغییر سطح کورتیزول در بزاق می شود، که با تغییر سطح این ماده در بزاق استرس تقریبا کاهش پیدا می کند، میزان استرس پایین باعث می شود که ذهن آرامش بیشتری پیدا کند، و در نتیجه تمرکز بیشتر داشته باشد.

 

کاهش اشتها
جویدن آدامس در فرد احساس سیری ایجاد می کند که سبب کم خوری خواهد شد، اگر تصمیم به استفاده از آدامس در لاغری دارید، باید دقت داشته باشید که از آدامس هایی با میزان کم قند استفاده کنید.

 

درمان سوزش سردل
جویدن آدامس سبب تحریک تولید بزاق بیشتر در دهان می شود، که نتیجه آن باعث عبور راحت تر مواد غذایی و مایعات از مری می شود، به همین دلیل بدن دیگر نیازی به تولید اسید بیشتری برای هضم غذا نخواهد داشت و سوزش سردل از بین خواهد رفت، اگرتصمیم به استفاده از آدامس برای درمان سوزش سر دل دارید،  از طعم های نعنا و اکالیپتوس استفاده کنید.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network