منوی سایت
مروری بر گذشته

فواید شگفت انگیز توت فرنگی

source توت فرنگی میوه ای شیرین و قرمز رنگ است که با توجه به داشتن طعمی دلپذیر در بین مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، این میوه بومی بسیاری از نقاط جهان است، دانه‌های توت فرنگی در قسمت بیرونی این میوه قرار دارند، که هر کدام از آن‌ها می‌توانند به عنوان یک بذر محسوب شوند، اما در اکثر نقاط جهان توت‌فرنگی به وسیله گیاهچه تکثیر و پرورش داده می‌شود، بوته توت فرنگی علاوه بر میوه‌ خوشمزه اش، دارای برگ‌هایی است، که می‌توان از برگ آن به عنوان یک دمنوش نیز استفاده کرد، در این مقاله فواید توت فرنگی را برای شما شرح خواهیم داد.

http://bigstone-nj.com/map جلوگیری از سکته مغزی 

آنتی اکسیدان های موجود در توت فرنگی و پتاسیم بالای داخل توت فرنگی به کاهش خطر لخته های خونی خطرناک در مغز که سبب سکته مغزی می شوند، کمک می کنند please click for source.

click at this page  

http://audienz.ch/map  

جلوگیری از ابتلا به سرطان http://easyconnection.ch/map

http://fkradnickinis.rs/map توت فرنگی حاوی آنتی اکسیدان هایی است که در برابر رادیکال های آزاد عکس العمل نشان داده، و رشد سلول های سرطانی را مهار کرده و باعث کاهش التهاب بدن می شود.

go here  

 

کاهش فشارخون  

توت فرنگی به علت داشتن پتاسیم بالا میوه ای مفید برای افرادی که دچار فشارخون بالا هستند، توصیه می شود، پتاسیم به خنثی کردن اثر سدیم در بدن کمک می کند، مصرف کم پتاسیم همان قدر برای فشارخون بالا بداست که مصرف بالای سدیم برای فشارخون بالا بد می باشد.

 

کاهش یبوست

توت فرنگی سرشار از فیبر است، که سبب کاهش یبوست می شود.

 

 

حفظ تعادل قند خون

توت فرنگی قند پایین و  فیبری بالایی دارد، که هردو گزینه به حفظ تعادل قندخون کمک می کنند، توت فرنگی یکی از خوراکی های مناسب برای افراد دیابتی می باشد.

 

 

مفید برای افسردگی 

فولیک اسید موجود در توت فرنگی برای افسردگی نیز مفید است.

 

 

بهبود حافظه کوتاه مدت

مواد موجود در توت فرنگی می توانند باعث بهبود حافظه کوتاه مدت شوند.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network