بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

ماجرای فاجعه اتاق عمل بیمارستان چمران

ماجرای فاجعه اتاق عمل بیمارستان چمران

ماجرای فاجعه اتاق عمل بیمارستان چمران,اخبار

معاون فنی دفتر نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت، جزئیات بازدید شبانه معاون درمان وزارت بهداشت از بیمار حادثه دیده بیمارستان چمران را تشریح کرد.
ماجرای حادثه تلخ بیمارستان چمران

چندی قبل در بیمارستان شهید چمران تهران که وابسته به صنایع دفاع است، مادری هنگام سزارین و به دنیا آمدن دوقلوهایش، دچار سوختگی شدید از ناحیه صورت، دهان و ریه شد. این زن که دوقلو باردار بود، در اتاق عمل به علت استنشاق ترکیبی از گازهای دی اکسید کربن و اکسید نیترو (N۲O) که اشتباهاً به جای گاز تنفسی بیهوشی به او وصل شده بود، به کما رفت و دچار سوختگی شدید شد.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : فاجعه دیگر پزشکی :زن باردار در اتاق عمل سوخت و به کما رفت+ عکس

نادر عسگری در این خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارداشت: فعلا وضعیت بیمار پایدار است و رو به بهبود است و خطری سلامت او را تهدید نمی کند.

معاون فنی دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت با اشاره به بازدید امشب دکتر آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت از بیمار حادثه دیده، گفت: به دستور معاون وزیر، یک تیم تخصصی وضعیت بیمار را تحت نظر و کنترل دارند.

وی با اشاره به انجام اقدامات زنجیره ای استاندارد برای بیمار، افزود: وضعیت روحی بیمار نیز بهتر شده و از کما خارج گردیده است. در حال حاضر هم زیر نظر یکی از پزشکان مجرب مراحل درمان را سپری می کند و مشکل خاصی وجود ندارد.

عسگری در خصوص علت بروز حادثه برای بیمار، گفت: هر اتفاقی در بیمارستان رخ دهد که منطبق بر استاندارد پزشکی نباشد، در اولین گام موضوع حفاظت از بیمار مطرح می شود.

وی با عنوان این مطلب که خانواده بیمار این حق را دارند تا موضوع را پیگیری و اعلام شکایت کنند، ادامه داد: بحث نظارت بر روند درمان از طریق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دنبال می شود و تا زمانی که علت وقوع حادثه مشخص نشود، نمی توان قضاوتی داشت.

معاون فنی دفتر نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشتبا عنوان این مطلب که بیمار به دنبال اخذ خدمات درمانی دچار آسیب شده است، گفت: این وظیفه دستگاه های نظارتی است که موضوع را پیگیری و نتیجه را اعلام کنند. اما، آنچه مسلم است اینکه برای وزارت بهداشت وقوع چنین حوادثی قابل قبول نیست.

حضور شبانه معاون درمان وزارت بهداشت در بیمارستان محل بستری بیمار حادثه دیده، به دنبال دستور وزیر صورت گرفت.به گفته عسگری، این حادثه در حدود یک ماه قبل در بیمارستان چمران رخ داده ولی در حال حاضر بیمار حادثه دیده در بیمارستان دیگری تحت مراقبت های درمانی قرار دارد.

به گفته معاون فنی دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت، بخشی از صورت بیمار که دچار سوختگی شده است، پیوند شده و مراحل درمان او به طور دقیق و کامل در حال انجام است.این بازدید در حالی امشب صورت گرفت که یک ماه از وقوع چنین حادثه ای گذشته است و هنوز اطلاعات دقیقی از علت واقعی بروز این حادثه داده نشده است و این که آیا به دنبال این حادثه، برخورد جدی با عوامل ایجادکننده شده یا خیر پرسشی است که همچنان باقی است.

ماجرای فاجعه اتاق عمل بیمارستان چمران

منبع : مهر / پلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن