منوی سایت
مروری بر گذشته

عوارض نوشیدن زیاد چای

مردم در سراسر جهان چای را به طور روزانه مصرف مي کنند ،بعضی چای پررنگ می نوشند و برخی کم رنگ ، کافئين موجود در چای باعث آرامش عضلات و سيستم عصبی می شود ،اما بايد بدانید که مصرف زياد اين نوشيدنی مضراتی نیز به همراه دارد، نوشیدن روزانه چای سموم بدن را افزايش می دهد، علت ريشه ای آن وجود آلومينيوم در برگ های بعضی از انواع چای است.

مضرات نوشیدن چای از نوع چای سیاه پررنگ و غلیظ  ممکن است برای برخی افراد باعث تحریک اعصاب و تپش قلب شود. وترشح اسید معده را تحریک می کند و افرادی که دارای سوزش معده هستند و اسید معده آنها زیاد است نباید چای مصرف کنند، چای جذب آهن را مختل می کند.
مصرف زیاد چای سبب اعتیاد، بی خوابی، عصبانیت و لرزش می شود و اعصاب تحت تاثیر مصرف زیاد چای نیز تحریک می شوند.

محققان پس از تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که کافئین موجود در قهوه و چای می تواند اثرات نامطلوبی روی مادر و جنین داشته باشد ،کافئین در مادر کم خونی ایجاد می کند و زمان زایمان را افزایش می دهد و همچنین زایمان را سخت تر می کند.

مصرف چای داغ سبب سرطان مری می شود و باید دمای چای در هنگام نوشیدن 40 درجه سانتیگراد باشد که متناسب با دمای بدن است.

از سویی چای نوشیدنی آرامش بخشی است و مضررات زیادی ندارد اما مضراتی در نوشیدن زیاد آن وجود دارد ،رنگ چای باعث زرد شدن دندان ها و ایجا جرم روی دندان می شود، نوشیدن هر 2 لیوان چای مساوی با نوشیدن یک لیوان آب است با این تفاوت که بدن باید زحمت بیشتری برای تصفیه چای و استخراج آب از آن شود. در هنگام نوشیدن چای استفاده ار قند زیاد باعث مشکلاتی قندی و کبدی خواهد شد.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network