منوی سایت
مروری بر گذشته

عوارض ماندن طولانی لوازم آرایش روی پوست

visit web page اغلب خانم ها حداقل ۲ بار در هفته فراموش می‌کنند قبل از خواب آرایش خود را پاک کنند. شاید عوارض و مضرات خوابیدن با آرایش در جوانی خود را روی پوست نشان ندهد اما در میانسالی خانم هایی که در جوانی این عادت را داشته اند پوستشان نسبت به هم سن و سالهایشان چروکیده ترخواهد بود .

متخصصان پوست می گویند هرچه بیشتر با آرایش باشید آسیب بیشتری به پوستتان خواهید زد. پوست هم مثل بقیه‌ی بدن ما بصورت شبانه روزی در حال فعالیت است و خوابیدن با آرایش بیشترین ضرر را به پوست می رساند مهم ترین عملکرد پوست در شب، نوسازی خودش است. خوابیدن با آرایش در شب جلوی روند نوسازی پوست را می‌گیرد و باعث آسیب به پوست می‌شود. هرچه بیشتر با آرایش بخوابید  به مرور زمان به پوست آسیب بیشتری وارد می‌شود article source.

ریمل‌های ضدآب باعث کشش در ریشه مژه می‌شود و باعث ریزش مژه و کم‌پشتی آن شود. حتی اگر ریمل ضدآب هم نباشد تماس مژه با بالش یا مالیدن چشم باعث ضعیف شدن ریشه مژه و در طول مدت باعث ریزش آن خواهد شد. خط چشم هم  احتمال عفونت چشم را بالا می‌برد article source.

خیلی خوب است  قبل از خواب کرم‌پودر و تمام کرم‌های آرایشی حتی ضدآفتاب یا رژ لب با توجه به جنس پوست با ژل شست و شو یا شیرپاک‌کن پاک شود تا منافذ پوست باز شده و نفس بکشند  اگر منافذ پوست بسته بمانند چربی و عرق ترشح شده نمی‌تواند از منافذ خارج ‌شود و فشار ناشی از خروج آنها باعث باز شدن منافذ می‌شود و روزنه‌های باز که به‌تدریج باعث چروک شدن پوست می‌شوند. همچنین  وقتی پوست شسته نمیشود آلودگی‌هایی که در طول روز روی آن نشسته به همراه  ترکیب مواد آرایشی فضای  مناسبی را برای رشد باکتری‌ها ایجاد می‌کند که می‌تواند عامل بروز بسیاری از بیماری‌های پوستی مثل جوش، حساسیت و اگزما باشد see more.

استفاده از مرطوب‌کننده‌ها و ضدآفتاب‌ها مشکلی ندارد اما استفاده از کرم‌پودر و کرم‌های آرایشی مخصوصا گریم كه معمولا در جشن ها و مهمانی‌ها استفاده می شود ، نباید مدت طولانی روی پوست بماند  و باید سریع بعد از مهمانی و جشن  پاکشان کرد تا منافذ پوستی فرصت تنفس پیدا کند see more.

 

 

http://abzcomunicacion.com.ar/map  

click here  

please click for source  

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network