منوی سایت
مروری بر گذشته

عرق کردن زیاد بدن نشانه چیست؟؟؟؟

عرق کردن زیاد بدن می تواند در برخی موارد نشانه ای از  مشکلات در بدن را به همراه داشته باشد،. اینکه میزان تعرق بدن تان تا چه حدی باشد، متفاوت است. همچنین به عواملی همچون میزان فعالیت و سوخت و ساز بدن نیز بستگی دارد، در عین حال می تواند در مورد وضعیت سلامت پیام هایی به همراه داشته باشد.
زمان استرس و عصبانیت
استرس، عصبانیت و خجالت می تواند زمینه ای برای عرق کردن باشد، فشار روحی  سبب فعالیت غدد عرق در کف دست ها و پاها می شود، به همین دلیل است که هنگام عصبانیت دست ها می لرزند.

زمان مبارزه با یک بیماری
هنگامی که مریض می شوید یا در شرف ابتلا به یک بیماری هستید، بدن برای مقابله با عفونت هایی که وارد آن شده، شروع به مبارزه می کند، که یکی از نتایج این مبارزه عرق کردن بدن است، البته در این مواقع عرق ممکن است بوی بدتری نسبت به حالت معمول آن داشته باشد، از این سو زمانی که احساس می کنید عرق شما بیش از اندازه و بوی متفاوتی دارد، این امکان وجود دارد که در حال ابتلا به یک بیماری واگیر دار باشید.

زمان افت قند خون
اگر در محیطی با دمای عادی و متوسط هستید، اما به شدت عرق می کنید ممکن است افت قند خون عامل اصلی این شرایط باشد، تعریق زیاد می تواند نشانه ای از افت قند خون باشد، هنگامی که قند خون افت می کند، تعریق بیشتر مواقع در پشت گردن و خط مو اتفاق می افتد.
زمان نیاز به سدیم بیشتر
عرق مقداری نمک را در خود دارد و سبب می شود که ما با از دست دادن آن به سدیم بیشتری احتیاج داشته باشیم، زمانی که عرق کردن باعث ایجاد سوزش چشم ها، خراشیدگی ها یا زخم های موجود بر روی سطح پوست شود، احساس بدی را روی پوست بدن به وجود آورد و یا لکه های سفیدی را روی لباس باقی بگذارد، این همان زمانی است که به مصرف بیشتر سدیم احتیاج دارید.
عوارض جانبی برخی داروها
عرق کردن زیاد می تواند یکی از عوارض جانبی داروها باشد، از جمله: داروهای ضد افسردگی، داروهای غیراستروئیدی ضد التهاب، داروهای فشار خون، داروهای سرطان و بعضی از داروهای دیابت.
لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network